Avrupa Zonguldaklılar Derneğinden önemli duyuru... SÜREYİ KAÇIRMAYIN Avrupa Zonguldaklılar Derneğinden önemli duyuru... SÜREYİ KAÇIRMAYIN

Başka bir program nedeniyle Türkiye’de olduğunu Tartan çifti, Lennestatdt Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı’nın tavsiyesi üzerine Çaycuma’ya geldiğini ve gördüklerinden çok etkilendiğini söyledi. Çaycuma’nın bir Avrupa kenti görünümünde olduğunu söyleyen çift, Atatürkçü Düşüne Derneği Çaycuma Şubesi ile Almanya’dan tanıdıkları Hasan Akgönül Parkını da ziyaret etti. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kantarcı, Lennestadt ile olan kardeş kent ilişkisinin kendileri için çok önemli olduğunu, bunu toplumun tüm kesimlerine yaymak istediklerini söyledi. Bu ilişkinin Siegen ve Çaycuma ADD’nin kardeş olmasıyla başka bir boyut kazanacağına inandığını söyleyen Kantarcı, bunun önümüzdeki aylarda yapılacak ziyaretle resmileşmesinin en büyük dileği olduğunu da dile getirdi. 
Tartan’ların Çaycuma ADD ziyaretinde Şube Başkanı Ercan Başar’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram Cura, Aysun Yurtöz ve Alparsla Çavuş da hazır bulundu.

Editör: Eren Aşkar