Dere yatakları temizleniyor! Dere yatakları temizleniyor!

Cihangir Amca eşi Selma Kaya Amca ile birlikte Kestaneci Mahallesindeki annesi Sevim Amca'nın evine giderek elini öperek hayır duasını aldı ve meclis üyeleri ile Uzun Mehmet Anıtı’na yürüyerek burada halk buluşmalarına başlangıç yaptı. 
TİP Adayı Cihangir Amca, Uzun Mehmet Anıtı’nda meclis üyelerini tek tek tanıttı, üyeler ‘Başkanın askerleri değil , halkın temsilcisi olarak meclis üyeliği yapacaklarına söz verdiler.‘ TİP Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyeleri nerede ise yarı yarıya kadın ağırlıklı olarak oluşturuldu ve meclis üyeleri kendileri hariç diğer adayları puanlayarak belediye meclisi sıralama listesini oluşturup bir ilke imza attılar. Bizim partimizde hiç kimse ayrıcalıklı değildir sıralamada öne geçmek için puanlamadan başka kriter dikkate alınamaz. 


Amca, Türkiye İşçi Partisi’nin Ereğli’de halkçı belediyecilik uygulamasını nasıl yaşama geçireceklerini anlattı. Her mahallede kurulacak Halk Meclisleri kanalıyla halkla beraber belediyeyi yöneteceklerini söyledi. Öncelikle acil problemlere çözümler getireceklerini, halka sormadan proje hazırlanamayacağını belirtirken “Bizim arsalarımız, doğamız, topraklarımız kimsenin rant kapısı olmayacak!” dedi.