TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta 37. hafta maçında golsüz beraberlikle sonuçlanarak Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesine neden olan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor arasındaki şaibeli maçın yankıları devam ediyor. 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında şut bile atılmadan tamamlanmasına dikkat çekmiş, Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesine neden olan müsabakanın şaibeli olduğunu ifade etmişti.   


Yavuzyılmaz’ın şaibeli maçın fitilini ateşlemesi sonrasında biranda Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı ülke gündemine oturmuş ve Türkiye Futbol Federasyonu ’da (TFF) maç ile ilgili hemen inceleme başlattı.   
Yavuzyılmaz’ın açıklamasının hemen ardından TFF’nin inceleme başlatması ile şaibeli maç tüm sosyal medyalar başta olmak üzere, birçok ulusal gazete ve siteler, ulusal Tv’lerin, Spor Programlarının ünlü spor yorumcularının da gündeminde yer aldı.  


Spor Programlarının ünlü spor yorumcuları Ankaraspor-Nazilli Belediyespor arasındaki maçta şut bile atılmadan tamamlanmasına ve istatistiksel rakamlarını görünce oldukça şaşırdıkları gözlendi.  


Özellikle Beyaz Tv’de Ertem Şener’ın hazırlayıp sunduğu Derin Futbol’da ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar, “Bugün sosyal medyada bir rezillik izledim, kustum. Çok ayıp, çok günah. TFF soruşturma açmış. Bazı şeyler o kadar çok açık ki. 0-0 biten Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçının skoru zaten önceden biliniyormuş.” diyerek olayı resmen aydınlatmış oldu.  


Ülke gündemine oturmuş bu şaibeli maçta Türkiye Futbol Federasyonu  (TFF) yetkilileri geniş kapsamlı bir inceleme yapacak. Ancak bu inceleme sonrasında nasıl bir karar vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.  
Haber: Selçuk KOÇAKLI

Atatürk Kupası Devrek’in Atatürk Kupası Devrek’in