Sektöründe uzman ve deneyimli profesyonellerin bir araya geldiği Antalya SEO ajansı Boosted Craft, her müşterisi özelinde aramaa motoru sonuçlarının üst sıralarında listelenmeyi sağlayacak çevrimiçi pazarlama çözümleri geliştiriyor. Etkili sonuçlar almaya yönelik tasarlanan müşteri odaklı gelişmiş SEO stratejileri sunan Antalya SEO ajansı, kurumsal SEO başta olmak üzere ihtiyaca yönelik tüm alanlarda hizmet alabileceğiniz ilk adres olarak öne çıkıyor.

Boosted Craft farklı sektörlerde hizmet veren müşterileri için organik trafiği ve çevrimiçi görünürlüğü artırarak stratejiler geliştiriyor. Daha yüksek satış, dönüşüm ve etkileşim sağlamak için SEO stratejileri planlıyor. Uzman profesyonellerden oluşan ekibin geliştirdiği ve uyguladığı stratejiler sayesinde iş ortaklarının web siteleri arama motoru sonuçlarının zirvesine doğru emin adımlarla ilerliyor.  

SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO, web sitelerinin Google ve diğer arama motoru sonuçlarının üst sıralarında listelenmesi amacıyla gerçekleştirilen kapsamlı çalışmalardan oluşan bir süreçtir. Bu nedenle SEO, arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırılır.

Günümüzde pek çok kişi çevrimiçi içerikleri keşfetmek için web aramalarından faydalanır. Buna bağlı olarak, arama motorlarının üst sıralarında listelenen web siteleri daha fazla organik trafik çeker. Google ve diğer arama motorlarında listelenen sonuçların en üstünde genellikle ücretli reklamlar yer alır, organik arama sonuçları ise daha sonra gelir. SEO çalışmaları sayesinde web sitesine gelen trafik ücretli trafikten ayırt edilebilir ve organik trafik olarak adlandırılır.  

SEO’nun Faydaları Neler?

İnternet kullanıcıları internet ortamında gezinmek için web aramaları yapar. Bu nedenle, çevrimiçi pazarlama çalışmalarının olmazsa olmazı SEO’dur. İnternet kullanıcılarının yaptığı aramaların sonucu kendilerine sıralı listeler şeklinde sunulur. Web siteleri ya da sayfaları bu listelerin ne kadar üste sıralarında yer alırsa, o kadar fazla trafik alır. Bu nedenle arama motoru sıralamaları ne kadar iyi olursa, potansiyel olarak iş hacmi de o kadar artacaktır. Günümüzde pek çok farklı alanda faaliyet gösteren web siteleri arama motoru sonuçlarında rakiplerini geride bırakmak ve daha üst sıralarda listelenmek için SEO çalışmalarından faydalanır.  

Aşk İle Dolu Bir Balayı Tatili İçin HepsiVilla.com'a Bakmadan Karar Vermeyin Aşk İle Dolu Bir Balayı Tatili İçin HepsiVilla.com'a Bakmadan Karar Vermeyin

SEO Nasıl Çalışır?

Google ve diğer arama motorları kullanıcıların yaptığı arama sorgularına ilişkin hangi web sitelerinin hangi sırayla listeleneceğini belirli kurallara ve algoritmalara göre belirler. SERP sıralamalarının belirlenmesi aşamasında sayısız sıralama faktöründen faydalanılır. Bunun sonucunda arama motorları web sitelerinin kalitesini ve nasıl sıralanacağını değerlendirir. Temel olarak bağlantılar, içerik ve sayfa yapısı başta olmak üzere üç temel noktaya odaklanır.

Web sitelerinin Google’da ve diğer arama motorlarında sıralanması aşamasında göz önünde bulundurulan kritik unsurlardan biri, diğer web sitelerinden gelen bağlantılardır. Diğer web sitelerinden gelen bağlantılar, arama motoru botları tarafından web sitesine yönelik güven oyları olarak kabul edilir. Web siteleri pek çok web sitesinden bağlantı aldıysa, özellikle bağlantı veren web siteleri arama motoru nezdinde otorite olarak kabul ediliyorsa web sitesinin Page Rank kazanma şansı artar.

Diğer yandan arama motorları sıralama sonuçlarının belirlenmesi sırasında yalnızca diğer web sitelerinden gelen bağlantıları değerlendirmez. Web sayfalarının herhangi bir arama sorgusuyla bağlantılı olup olmadığının belirlenmesi sırasında web sayfası içerikleri de analiz edilir. Bu nedenle, kullanıcıların arama yaparken kullandığı anahtar kelimeleri hedefleyen özgün ve kaliteli içeriklerin düzenli olarak paylaşılmasına özen gösterilmelidir.

SEO’nun diğer bir önemli bileşeni de sayfa yapısıdır. Web sayfalarının yazımında kullanılan HTML kodlarının yapılandırılma şekli, web sayfalarının arama motoru botları tarafından nasıl değerlendirileceği noktasında kritik bir rol oynar. SEO çalışmaları yapılırken web sitesinin arama motoru botları tarafından doğru bir şekilde taranabildiğinden emin olunmalıdır.

Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz: https://boostedcraft.com/seo/antalya-seo