Türkiye 3’üncüsü oldu! Türkiye 3’üncüsü oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından belirlenen takvime göre, 11 Ocak 2024 tarihinde (bugün) itibariyle başlayan ara transfer dönemi 9 Şubat 2024 tarihinde sona erecek. Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüpleri, ara transfer dönemi başlaması ise transfer çalışmalarına tam anlamı ile ağırlık verdi.  
ELMAS SUANA KADAR KADROSUNA 4 OYUNCU KATTI
Zonguldak Kömürspor’da yönetim,  ara transferde şuana kadar kadrosuna  Menemenspor’dan 26 yaşındaki sol bek ve stoper Ömer Şahbaş Menemenspor’dan 19 yaşındaki orta saha Yiğit Kerem, Manisa FK’dan 21 yaşındaki golcü Osman Burak Destan ve Osmaniyespor’dan 30 yaşındaki stoper Ethem Pülgir’i kattı. 
TRANSFERLER ERKEN Mİ OLACAK YOKSA GEÇ Mİ?
Bu 4 oyuncu sonrasında kırmızı-lacivertli yönetim, Ligde kalma adına kadroyu güçlendirme adına bir çok oyuncu ile görüşmelerini sürdürdüğü ve maddi durum kısmında da anlaşması halinde transferleri kısa sürede bitirmenin derdinde. Ancak görüşülen oyuncular ile maddi durum konusunda anlaşılmaması halinde yönetim, maddi imkansızlık nedeniyle rotayı transferin son gününde boşta kalmış oyuncular üzerinden yapmayı hedefliyor.  30 günlük süre içinde yönetimin, transfer konusunda nasıl bir yol çizeceği merak konusu oldu.  
KÖMÜRSPOR’DAN 7 OYUNCU AYRILDI
İlk yarıyı 12 puanla 18. sırada tamamlayan temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’da bilendiği ilk yarı bitmeden takımı ilk bırakanların başında kaleci Yüksel Egemen Yaylı geliyor. Egemen’in ardından ilk yarının bitmesi ise kaleci Gökhan Siverek, stoper Nuri Terliksiz, sol kanat Sabrican Vural, orta saha Oğuzhan Öztürk, Sol kanat Ozan Karabacak ve son olarak da Burak Aydın’da takımından ayrılan oyuncu olmuştu. Bu 7 oyuncu e yazıkki kırmızı-lacivertli takımı zor gününde yalnız bırakarak gemiyi terk ettiler. 
Haber: Selçuk KOÇAKLI