Seçim gezilerini kapı kapı dolaşarak sürdüren Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan adayı Ahmet Aşkar, Milli Görüş Belediyeciliği ile Kilimli halkını buluşturmak ve kavuşturmak istediklerini ifade etti.


Aşkar ziyaretlerde yaptığı konuşmada, “ -Halka hizmet, hakka hizmettir- düsturuyla yıllar önce ortaya koyduğumuz siyaset anlayışımız, en zor günlerinde Türkiye’ye refah ve huzur kapılarını araladı. Milletimizin istiklal ve istikbali için yarım asırdan uzun zamandır sürdürdüğümüz bu yürüyüş, bugün inanmış kadrolarımızla devam ediyor. En zor zamanlarda sorumluluk üstlenen, milletini canından aziz bilen kadrolarımız, tarihi bir dönemeçte yeniden refah için ayağa kalktı.
Millî Görüş, sadece bir siyasi hareket, sadece bir siyasi görüş değil, aynı zamanda bir yaşam felsefesidir. Millî Görüş’ün temel taşları “ahlak, fazilet, merhamet, liyakat, feraset, hidayet, dirayet ve gayret”tir. Bu sebeple Millî Görüş, maneviyatı önceleyen ve tarihimize sahip çıkan bir bakış açısı sunmaktadır.
Millî Görüş, Türkiye’de siyaset sahnesine çıktığı ilk günden itibaren birçok değişimi beraberinde getirdi. Türkiye, ahlakı merkezine alan bir yönetim anlayışını Millî Görüş ile tanıdı. Rant peşinde koşmayan, makam ve rakam için değil Allah rızası için hizmet eden Milli Görüş kadroları, tarihimizde müstesna bir yere sahip oldu.
1989 Yerel Seçimlerinde elde ettiğimiz başarılar, büyük bir zihniyet devriminin işaretçisiydi. 1994’te Türkiye’nin en büyük şehirlerini yönetmeye başlamamız, bu başarının bir sonucuydu. Milletimiz, sosyal belediyecilik ve hizmet siyasetini bizimle tanıdı. Bu başarılar, 54. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti’nin kuruluşuna zemin hazırlayarak Millî Görüş’ün iktidara yükselmesini sağladı. Ancak Türkiye’nin ilerlemesini istemeyen karanlık odaklar, kirli senaryolarla Millî Görüş’ü iktidardan uzaklaştırmaya çalıştı.


Buna rağmen, Millî Görüş’ün millet nezdindeki yeri hiçbir zaman değişmedi. Yaşadığımız zorluklar karşısında Millî Görüş’ü terk edenler oldu. Terk ettiler ama Millî Görüş’ün başarısını sahiplenmekten de geri durmadılar; buna bütün Türkiye şahitlik etti. Ancak başarıyı sahiplenenler, Millî Görüş’ün temel ilkelerini zamanla unutarak milletimizin teveccühüne kibirle karşılık verir hale geldiler. Paylaşımda, yargıda ve yönetimde adalet prensibimizi ihmal ederken, ahlak yerine de rant ve kazancı öne çıkardılar. Biz ise “Kurtuluş, Millî Görüş’ün maddi ve manevi kalkınma hamleleriyle mümkündür” düşüncesine sadık kaldık. Bu sebeple Refah Belediyeciliği, bugün hâlâ milletimizin hafızasında hoş bir sada olarak yankılanmaktadır” diye konuştu.

Şalvarcıoğlu'ndan açıklama! Şalvarcıoğlu'ndan açıklama!

Haber:Eren Aşkar