Zonguldak’ı derinden sarsan facia! 11 madenci hayatını kaybetti Zonguldak’ı derinden sarsan facia! 11 madenci hayatını kaybetti

Karakulak, Türkçe ve Almanca olarak yaptığı açıklamada, “27 Haziran 2024 tarihinden itibaren Alman vatandaşları, Alman vatandaşlıklarını kaybetmeden de Türk vatandaşlığını alabilirler! Hem de ön izin almadan! Ayrıca Alman vatandaşlığına geçenler de Türk vatandaşlığına sahip olmaya devam edebilecek.
Ve tüm aileleri ilgilendiren önemli bir yenilik daha: Bundan böyle Almanya’da doğan tüm çocuklar, ebeveynlerinden birinin en az 5 yıl boyunca Almanya’da yasal olarak yaşamış olması halinde otomatik olarak Alman vatandaşlığı alacaktır” dedi. 
İŞTE AÇIKLAMANIN ALMANCASI: 
Großartige Neuigkeiten! Ab dem 27. Juni 2024 können deutsche Staatsangehörige auch die türkische Staatsangehörigkeit annehmen, ohne ihre deutsche Staatsbürgerschaft zu verlieren! Keine Genehmigung erforderlich! Und wer die deutsche Staatsbürgerschaft annimmst, kann die türkische Staatsangehörigkeit behalten!
Und noch eine wichtige Neuerung für alle Familien: Ab sofort erhalten alle in Deutschland geborenen Kinder automatisch die deutsche Staatsangehörigkeit, wenn ein Elternteil seit mindestens 5 Jahren rechtmäßig in Deutschland lebt!”

Editör: Eren Aşkar