Gazeteci-Siyasetçi Sevcan Bahadır, Kozlu Sevgi Evlerinde yaşanan olayların kabul edilemeyeceğini belirterek yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Kozlu Sevgi Evlerinde yaşanan olaylarla ilgili siyasilerin ve bürokratların vurdum duymaz tavırları bakanlığın son yaptığı açıklamayla devam ediyor. Sanki gözleri  görmüyor, kulakları duymuyor, vicdanları kör olmuş. Onca yaşanan olayı sıradanmış gibi görüyor ve mış gibi yapıyorlar. 
Olayların yerel basında yayınlanmasının üzerinden 40 gün kadar geçti. 40 gün sonunda hele şükür yerel bürokratların yapması gerekeni bakanlık yapmış.
Bu süre zarfında müfettişler Ankara’dan geldi, sözüm ona soruşturma yaptılar ve döndüler ama Savcılığa yansıyan bir şey duyulmadı. Hatta iddiaları haber yapan gazeteciler hakkında ilgili bakanlığın başlattığı soruşturmaya rağmen henüz hiç bir ses çıkmadı. Oysa gelen müfettişler ve Kozlu Karakolu’nda verdiğim ifade de Karabük Adliyesi’ne yansımış bir dosya ile alakalı da somut delilleri kendilerine iletmiştim. 
Olaylarda mağdur olan kız çocuklarımızın başka illere gönderildiğini biliyor, olayların takipçiyiz.  Olayları basına duyuran personeller araştırılıyor. O kadar.  Onlar olayların sorumlularıyla değil, basına kimin aktardığıyla ilgileniliyor sadece.  Türkiye’nin her yerinde yaşanan benzer olaylar böylesine kısa açıklamalarla geçiştiriliyor, adeta üzeri örtülüyor. 22 yıldır AKP iktidarının bu tavrı biliniyor. Bütün sorunları  halının altına süpür ve sakla. 
GERÇİ MUHALEFETİN TAVRI DA PEK FARKLI DEĞİL YA NEYSE!
Yahu bir ses verin de vatandaşın içi rahatlasın. Bu tür olayların üzerine gidildiğini görsün. Nerede kaldı sizin cumhuriyetçiliğiniz, milliyetçiliğiniz, vicdanınız! Bu halkın devlete emanet ettiği çocukları koruyamadıktan sonra.” 
İşte o bakanın açıklaması:

Önseçim istediler Önseçim istediler

Haber: Cevdet AKGÜN