Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Zonguldak’a geldi. 

Bakan Kacır, uzun süredir kapalı olan ve yenilenen yüzüyle halka sunulacak olan belediye sinemasının açılışını yaptı. 

Açılışta, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, İl başkanı Mustafa Çağlayan, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

YILLARCA HASRET KALDIK AMA KAVUŞTUK 

İlk olarak Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan bir konuşma yaparak, “Zonguldak dinleyen herkesin ilk sinema filmini izlediği belediye sinema salonunda birlikte açmadın heyecanlı yaşıyoruz. Yıllarca hasret kaldığımız ama kavuştuğumuz sinemasının salonu kültür insanın kalbinin yeniden başladığını görmek beni heyecanlandırıyor. Burada inşallah gösterilecek filmler tüm toplumumuzu hitap edecek. Çok amaçlı salonumuzda bir çok etkinliğe şahitlik edeceğiz. daha nice keyifli anılar biriktirecek belediyesine yeniden açılmasında emeği geçen  herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

SANAT SEVERLERE HAYIRLI OLSUN

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’da, “Değerleri büyüten yaşatan böyle güzel bir hizmete şahit olmaktan keyif ve mutluluk duyuyorum. Türkiye 100 yılında yine aynı öncü şehir olmakta yerini muhafaza edecektir. Belediye sinemasının Zonguldak kültür ve sanat hayatına sanat severlere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 03 07 At 3.55.44 Pm

ZONGULDAK ADINA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Hep siyaset hep siyaset! Birazda balık ekmek Hep siyaset hep siyaset! Birazda balık ekmek

Teknoloji Bakanı Fatih Kacır’da, “ Örnek bir restorasyon çalışma sonucunda şehrimize kazandırılması hayırlı olmasını temenni ediyorum. Zonguldak’ın Kültür ve sanat iklimine önemli bir canlılık getirecek resterasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu ak partimizin örnek teşkil eden projelerinden biri oldu. Ak Parti belediyecilik sadece altyapı işlemleri ile ilgilenmiyor sosyal alanlarda çalışıyor. Ne mutlu bu mekanı şehirlerin sahiplerine kazandıranlara. Gerçek belediyecilik anlayışıyla yediden yetmiş yediye tüm vatandaşlarımızı yeniden buluşturuyoruz. 
22 yıldır gece gündüz çalışarak hep birlikte nice zorlukların üstesinden geldik.  Siyasi prangalardan kurtararak büyük projelere imza attık. Tüm dünyanın krizlerdan geçtiği dönemde yatırım, istihdam, kalkınma yolculuğumuzda hep birlikte emin adımlarla devam ediyoruz. Biz de Zonguldak adına çalışmalarımızı devam edeceğiz. Sıkılmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız. bizim aynamız referansımız her zaman işimizdir. Belediye sinemamızın tüm Zonguldaklılara hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Haber: Aytaç Öztürk