İçişleri Bakanlığı, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında soruşturma izni verdi. Gülüç Belediyesi çalışanı iki kadın, sözlü ve fiziki taciz iddiasıyla Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında şikayette bulunmuştu.
Taciz iddiasıyla şikayetçi olan kadınlardan birinin delil olarak sunduğu ses kaydının da dosyaya girdiği iddia edildi.
SÖZCÜ GAZETESİ HABERİ MANŞETTEN VERDİ
Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden Sözcü gazetesi, İçişleri Bakanlığı’nın hakkında soruşturma izni verdiği Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’la ilgili haberi manşetten verdi.
Sözcü’de İsmail Akduman imzasıyla yer alan habere göre AK Parti'li Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş tarafından 2017 yılında belediyeye işe alınan N.Y. ile 2021 yılında işe başlayan D.K., işe başladıktan kısa süre sonra başkanın sözlü ve fiziki tacizine uğradıklarını, ailesiyle, işten atılmakla tehdit edildiklerini öne sürerek, şikayetçi oldu.
Yaklaşık 10 ay önce başkanı şikayet eden iki kadın, mobbinge maruz kalarak, görev yerlerinin sürekli değiştirildiğini de ileri sürüldü. Psikolojik destek alan kadınlar, Karadeniz Ereğli Aile Mahkemesi’nden, Başkan hakkında iki kez toplamda 5 ay uzaklaştırma kararı çıkarttı.
Belediye Başkanı Demirtaş hakkında yapılan şikayetlerin soruşturulması için İçişleri Bakanlığı’ndan beklenen izin de geldi. Hemen harekete geçen savcılık, şikayetçi iki kadının, Başkan Demirtaş ve tanıkların ifadesini aldı.

Bir yıl sonra duygulandıran buluşma: Madenciler yine şaşırtmadı Bir yıl sonra duygulandıran buluşma: Madenciler yine şaşırtmadı

HABER MERKEZİ