Çaycuma Belediyesi Grafik Tasarım Birimi tarafından geliştirilen bu yenilikçi çalışma, Başkan Kantarcı'nın sanal bir platformda canlandırılmasıyla gerçekleşti. Bu projede kullanılan yapay zeka, Başkan Kantarcı'nın Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Rusça ve Japonca dillerinde de seslendirdiği mesajlarla dikkat çekiyor.

Hayırlı olsun! Yıkılan Merkez Çarşısı otopark oldu Hayırlı olsun! Yıkılan Merkez Çarşısı otopark oldu

Video içerisinde Başkan Kantarcı, Çaycuma ilçesinin güzelliklerini ve önemli noktalarını yabancı dilde izleyicilere tanıtırken, aynı zamanda ilçenin sosyal ve kültürel zenginliklerine vurgu yapıyor. Ses klonlama da dahil yapay zeka teknolojisiyle üretilen bu özel video aracılığıyla Çaycuma'nın uluslararası alanda daha geniş bir kitleye tanıtılması hedefleniyor.
Çaycuma Belediyesi, modern şehircilik anlayışını sürdürerek sadece fiziksel değil, aynı zamanda dijital alanda da öncü projelere imza atıyor. Yapay zeka ile canlandırılan Başkan Bülent Kantarcı'nın bu özel sunumu, ilçenin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağı düşünülüyor. Bu çalışma, teknoloji ve yenilik odaklı Çaycuma Belediyesi'nin vizyonunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

HABER MERKEZİ