2 kişiyi vuran plaj müdürü tutuklandı 2 kişiyi vuran plaj müdürü tutuklandı

Odabaş’ın Avukatı Hasan Tuzcu, yazılı açıklamasında, Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada karar çıktığını belirtti. Tuzcu, Suç duyurusunda bulunulması ardından başlayan yargılamanın en başından itibaren Odabaş’a husumet besleyen bazı şahısların müvekkiline karşı iftira eylemi gerçekleştirildiğini belirterek, şunları kaydetti:
İHBARCININ TUTARSIZLIĞINI İSPAT ETTİK 
“İhbarcı şahsın tutarsız ve çelişkili beyanlarının olduğunu, müvekkilime karşı ardı ardına yapılan mesnetsiz şikayetlerle itibarının hedef alındığını, Müvekkilim ve yöneticisi olduğu Tük Metal Sendikasının, Cumhurbaşkanımızla ve Cumhur İttifakına üye partilerle iyi ilişkiler içerisinde olduğunu bu iyi ilişkilerin bozulmak istendiğini delilleri ile birlikte izah ettik. Nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 9. Maddesine göre ‘Türk Milleti Adına’ yargı yetkisini kullanan, bağımsız ve tarafsız Kdz Ereğli 1. Asliye Ceza Mahkemesi, yapılan yargılama sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli'ye hakaret eylemini sabit görmeyerek müvekkilim hakkında istinaf kanun yolu açık olmak üzere beraat kararı vermiştir. Böylece Yusuf Ziya Odabaş'ın, devlet büyüklerimize hakaret etmediği gerçeği mahkeme kararı ile hüküm altına alınmıştır.”
Yargısız infaz yapılmak istendi
Avukat Tuzcu, soruşturma ve kovuşturma evresinde müvekkilinin kamuoyunda yargısız infazlara maruz kaldığını hatırlattığı açıklamasını, şöyle sürdürdü: “Basında, müvekkilim hakkında hakaret içerikli haberler yayımlanmış ve ismi, işlemediği bir suç nedeniyle basın ve yayın yoluyla lekelenerek tahrip edilmiştir. İftira eylemine maruz kalan Yusuf Ziya Odabaş'ın kamuoyu nezdinde itibarının iade edilmesi amacıyla bu açıklamanın yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bu asılsız suçlama nedeniyle Yusuf Ziya Odabaş'ın şeref ve haysiyetine zarar veren, toplum önünde saygınlığını zedeleyen ilgili kişi ve basın yayın organlarına karşı yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ