Adem Ayvacık aday adaylığını açıkladı Adem Ayvacık aday adaylığını açıkladı

‘Her şey GÖKÇEBEY için’ sloganı ile 2014 yılında yola çıkan, halkın sevgisini kazanarak başkanlık koltuğunu oturan, görev yaptığı süre içinde de hizmet politikasını sevgi üzerine kuran, Gökçebey sevdalı bir belediye başkanı Vedat Öztürk’e, göreve geldiğiniz günden bugüne Gökçebey’de yaşanan değişimi bize özetler misiniz? Sorusuna şöyle cevapladı. 
Başkan Öztürk,”2014 yılında yapılan yerel seçimlerde saygı değer Gökçebey halkımızın değerli oyları ile belediye başkanı seçildim. Daha önce komşu ilçemiz olan Devrek Belediyesinde Zabıta Komiserliği görevi yaptığım dönemlerden Gökçebey’i iyi biliyorum. İlçenin temel sorunlarından tutunuzda belediyenin sorunlarına kadar biliyordum. Hepinizin bildiği gibi bende Gökçebey’liyim. Belediyecilikten geldiğim için ilçemizin olmazsa olmazı İşsizlik ve Göç sorunu çözmek adına değerli Belediye Başkanı merhum Saim Aydemir, CHP İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan yardımcılığı görevi yapmış merhum Ömer Başoğlu, döneminde başlatılan Organize Sanayi Bölgesi Kurulması için başlatılan çalışmalara kaldığı yerden devam ettik. 
Temizlik konusunda çok önem verdim. Yerde bir sigara izmariti görsem bile beni çok rahatsız eder. Temizlik konusunda iyi bir ekip kurduk. Çarşı içine küllükler ve çöp bidonları yerleştirdik. Yaptığımız bu temizlik kampanyasına Gökçebey’lilerin verdikleri desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çarşı içi başta olmak üzere her yer pırıl pırıl, tertemiz. İnşallah bu süreç devam edecek. 
-İlçenin girişinde olan alana peyzaj çalışması yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.
-Alo 188 Cenaze” hattı kuruldu. İlçemizde de bazı kesimlerde olan tuvaletleri de ücretsiz yaptık. 
Gökçebey’e yeni İlçe Devlet Hastanesi yapımı için yerini belirledik. Devletimiz tarafından yapılmış olup sağlık personelleri yeni hizmet binasında halkımıza ellerinden gelen en iyi sağlık hizmetleri veriyor.
-1 ve 2.Etap Toki Evleri bitmiş olup vatandaşlarımız evlerine kavuşmuştur. 
İlçemiz yeni Emniyet Amirliği hizmet binasına kavuştu. 
-Yeni Bir Orta Okul hizmet binasının yapımından bitimine kadar belediyemizce gereğini yaptık. Yeni Orta Okul hizmet binasında eğitim başladı. 
-Yine ilçe gençlik merkezi hizmet binasının yapımı için yer tahsis edildi. Ve hükümetimiz tarafından hizmet binası yapılarak şu sportif faaliyetleri devam ediyor. 
-İlçemiz Doğalgaz çalışmalarına 2016 yılında başlamıştır. Bugün gelinen noktada ilçemizin yarısından fazlasına abonelik verildi.
-Elektrik telleri yer altına alındı.2.5 km. Bu çalışmalarımız devam etmektedir.
-Kanalizasyon sistemi yenilendi 32.km.
-şehir su şebekesi yenilendi.45 bin 350 metre.
-Ağusto deresinde 580 metre uzunluğunda çift taraflı duvar yenilemesi yapıldı. Önümüzde daha güzel projeler devam edecek.
-Atatürk Kent Ormanına mesire alanı bitti. Ve halkın hizmetine açılmıştır.
-Çamurlu köprüsü yıkılıp yenisi yapıldı ve Ağusto deresi duvarlar yükseltildi. Ve trafik akışında yenilikler yaşandı.
-Alt yapı çalışmalardan sonra üst yapıda çalışmalar devam ediyor. 
-Yeni su kesen kuyu yapıldı. Motorları değiştirildi. 
-Şehir içi biblordlar yapıldı.
-Cumhuriyet meydanı yeniden düzenlendi.
- Gökçebey’e giriş yoluna asfalt çalışması yapıldı.10.bin m2. 
-Çukur köyünün referandum ile belediye hudutlarına bağlandı.
-ilçe içinde alkollü iş yerlerin şehir dışına taşınması sağlandı.
-Gökçebey’e yeni bir revizyon planını yapıldı.
- Toki’ye taksi durağı kuruldu.
- Belediyemize yeni 13 hizmet aracı kazandırdık. 
- Akarderesi ( Millet Bahçesi) menfez genişletilmesiyle birlikte mevcut köprü genişletildi. 
-Uzun Ahmetlere 2 adet ve Alçak düzünde 1 adet spor ve çocuk parkı yapıldı. 
-Gökçebey’e spor’una destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz.
-ilçenin her yerine ıhlamur ve palmiye ağacı dikildi. 
-ilçemizin ses sistemleri yenilendi. 
- Mobesa kamaralar takıldı.-
-ön ödemeleri su sayaçlarına geçiş yapıldı. 
Vs yaptığımız birçok şeyler var. Yaptığımız hizmetlerden dolayı halkımızın takdirini almaktayız. 
2014- 2023 yılları arasında yaptıklarını anlatan Başkan Öztürk; 2024 Mart ayına kadar yapacağı hizmetleri de anlattı.
Başkan Öztürk; ‘sözlerimin başında belirttiğim gibi Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları devam ediyor. Onayı çıktı. O.S.B hayata geçtiğinde yaklaşık 3.000 kişi istihdam sağlamış olacak. Buda ilçemiz başta olmak üzere bölgemize ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacaktır. 
-Yeni Terminal projemiz var. Yaparak halkımızın hizmetine açmayı düşünüyoruz. 
-Paket Arıtma tesisi kurmayı düşünüyoruz. 
-Belediye dükkanların önündeki alana meydan projemiz var. Bu projede başladık, yaparak halkın hizmetine sunacağız.
-Planladığımız alanlara Bisiklet ve yürüyüş yolları yapacağız.
-Kültür Merkezi,
-Bölge Trafik İstasyonu 
-İlçemizin onuru ve gururu olan en büyük sanayicimiz ve hayırsever Çanakcılar Ailesi yapımını üstlendiği Huzur Evi’nin yapımı için yer tahsis konusunda çalışmalarımızı tamamladık. Şimdiden Çanakcılar Ailesine şahsım ve Gökçebey adına teşekkür ederim.
Sayın Öztürk, ‘ her şey Gökçebey için’ Sloganınız çok etkileyiciydi, peki ya vaatleriniz?
Öztürk;” her şey Gökçebey sloganı ile girdiğimiz bu hizmet yarışında belediyecilikte edindiğimiz tecrübemize güveniyorduk. Saygı Değer Gökçebey halkımızın karşısına birçok hizmet projelerle çıktım. Ve verdiğim hizmet projelerinin hemen hemen % 80 gerçekleştirdik. Bu süreçte birbirinden değerli İlçe başkanları, Kaymakamlarımız, Daire Amirlerimiz, Valililerimiz ve Milletvekillerimizle çalıştık. Gökçebey’e yapılan bu tüm hizmetlerde başta Belediye Meclis Üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Yaptığımız birbirinden güzel hizmetlerle İlçemizin her geçen gün değişerek büyüdüğünü görmekteyiz. 
İlçemiz çağdaş, modern ve yaşanabilir bir ilçe konuma gelmiştir. 
Sayın Başkan Öztürk; Gökçebey’in her konusuna değindiniz. Peki, İlçemizin giriş köprüsü ve yeni bir köprü yapımı konusunda çalışmanız oldu mu? Bu konuda neler açıklamak istersiniz? 
Başkan Öztürk;” Latifbey çok önemli bir konuya daha değindiniz. Bu soruyu sorduğunuz için özellikle teşekkür ederim. Hepimizin bildiği gibi, 6 Nisan 2012 günü Çaycuma ilçe girişinde bulunan 252 metrelik köprünün 48 metrelik bölümü bir anda çöktü. Ve üzülerek ifade ediyorum Çaycuma giriş köprünün çökmesi sonucunda 15 vatandaşımız can verdi. Ölenlere Allahtan rahmet diler, geride kalan ailelerine ve sevenlerine tekrar başsağlığı dilerim. 2012 yılında not almıştım Çaycuma köprüsünü… 2014’de Gökçebey Belediye Başkanlığına seçildiğimde başlıca önemli konuların içinde Gökçebey giriş köprüsü vardı. Bu konuda tüm yetkilerle resmi yazışmalarımı yaptım. Yeni bir köprünün yapımı için elimden geleni yapıyordum. İlçemizin giriş kısmında bulunan ve demiryolu hemzemin geçidini devre dışı bırakacak olan viyadük köprü projemizin onaylandığını Kastamonu Karayolları Bölge Müdürümüz Hüsamettin Özendi’den müjdesini almıştım. Ağır vasıtaların şehir merkezine girmeden köprüyol köprümüzün üstünden Toki binalarımızın sette kısmından geçirilmek kaydıyla çevre yolu olarak yapılacak yeni güzergâhımız Hemzemin geçidinde olabilecek vahim kazalarında önüne geçmiş olacağız. İhalesi önümüzdeki günlerde yapılacak olan Viyadük Köprü Projemiz İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” diye müjdesini de vermiştim. 2017 yılının sonunda ben hem Ak Partiden ve Belediye başkanlığından istifa ettirilmem üzerine köprü çalışma projesi öyle kaldı.
2019 yılında yapılan yerel seçimlerde İyi Partiden Belediye Başkanlığını kazandım. 2019-2023 yılına kadar yeni bir köprünün ilçemize yapılması adına resmi yazışmalarımı yine tekrarladım. Akıbeti mevcut hükümet temsilcilerindir. Tek isteyim mevcut hükümetin ilçemize yeni bir köprü kazandırmasıdır. Allah-tan dileğim Çaycuma’da yaşanan köprü faciasını ilçemizde yaşanmaması. 
Sayın Öztürk, Gökçebey’de aşırı derecede yağmur yağdığında korkulu anlar yaşıyor musunuz? 
Başkan Öztürk” Latif bey yine önemli bir konuya değindiniz. 26. Haziran 2022 ve 09. Temmuz 2023. yılında aşırı yağışlar sonucunda Gaziler deresinin taşması sonucunda birçok vatandaşımız sel felaketi yaşandı. Benim en fazla korkum Ağusto deresinin ve ilçe genelinde ki derelerin aşması ilçede sel felaketi yaşanmıştır. Bunda da ilçede bir çok esnaf maddi ve manevi mağdur olmuştur. 
Ağusto deresi üzerinde bulunan iki ve diğer küçük köprülerin acilen yıkılıp tekrar yapılması ilçemizi sel korkusundan kurtaracaktır. Mevcut hükümetimizin bu konuda ciddi bir çalışma yapmasını ilçemiz adına arzuluyoruz. 
Gökçebey Belediye Başkanı Sayın Vedat Öztürk’e İlçenin temel sorunlarından tutunda iktidar partisinin çözmesi gereken önemli konular hakkında sorular sorduk. Bu sorularımıza samimi cevap veren Belediye Başkanı Öztürk’e teşekkür ederim. Ve, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. 
Belediye Başkanı Vedat Öztürk ise; Mesleki hayatınızda yapmış olduğunuz Haberlerle ve köşe yazılarınız ile İlçemizin, Bölgemizin genel sorunlarını gündeme getiriyorsunuz. Dünden bugüne kadar Gökçebey’in geleceği adına mesleğinizde verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

(Latif AYDEMİR/ ÖZEL HABER)