Site Kapalı Spor Salonunda bulunan toplantı salonunda CHP İl Başkanı Devrim Dural, Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turhan, GMİS Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir,  taraftar grubu ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşen toplantıda Başkan Tan ve yönetimi, ilk kez mücadele edecekleri ligde güçlü bir takım kurma adına maddi desteğe ihtiyaçları olduğunu belirttiler.

Başkan Tan, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi önemli takımların Zonguldak’a geleceğini ancak bu takımlar ve diğer takımlarla mücadele edebilmeleri ve başarı gösterebilmeleri adına  çok güçlü bir takım yaratmaları gerektiğini ve bunun içinde Zonguldak’ın önde gelenlerinin desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. 

Özellikle Başkan Tan, Zonguldak'ın önde gelenleri Zonguldak Spor Basket 67’e destek olmazsa ligden çekilme durumları olabileceklerini söyledi

Zonguldakspor bir türlü sponsor bulamıyor! Zonguldakspor bir türlü sponsor bulamıyor!

 TAN: BU ŞEHRE 35 SENE SONRA KUPA GELDİ

Tan: “Kırmızı şehit madenci kanının mavi ise işçilerin tulumunun rengi Zonguldakspor’un ismini yaşatmak için Zongukdak’ta kadın basketbol takımını kurduk. İlk yılımızda güçlü transferler yaparak rekorlar kırarak 1. Lige çıktık. 1. Ligde ’ki bütçelerimiz daha fazla arttı. Türkiye’de seyirci rekorları kırarak şampiyon olduk. 35 sene sonra Zonguldak’a ilk defa kupa geldi.”

TAN: SÜPER LİGE ÇIKARDIK

Tan: “Bu takım Karadeniz bölgesinin tek takımı, Cumhuriyetin ilk vilayetiyiz emeğin başkentiyiz. Biz dev bütçeli takımlarla karşı karşıyayız. Bütçe konusunda 5. sıradaki bir takımdık. Ama şampiyon olarak bu şehri uzun zaman sonra hak ettiği Süper Lig konuma çıkarttık.”TAN: BİZDE HER ŞEY ŞEFFAF, KULÜP OLARAK HİÇ BORCUMUZ YOK

Tan: “Bizde her şey şeffaf, Kulüp olarak hiç borcumuz yok. Halka açığız isteyen gelip yönetimde adaylığını koyabilir. Biz burada doğup burada büyüdük. Kurulduğumuz günden bu yana kimseden bir lira talep etmedik. Kulübün kimseye taahhüdü, borcu bulunmuyor. Sadece ve sadece başarı ile anılmış bir kulüp olduk. Bizim bütçelerimiz dışardan görüldüğü gibi abartılı bütçeler değil, bugün bir ilçenin ya da ilin düzenlediği festival ücretlerine hemen hemen eşdeğer bütçelerle yapılacak bir iştir. Sadece birlik beraberlik gerektiren bir atmosferdeyiz. Biz 15 günde bir bu şehri festival havasına sokabiliriz.”

TAN: İSTEDİĞİMİZ DESTEĞİ VE YARDIMI ALAMADIK

Tan: “Bir hafta önce İstanbul’da toplantıya katıldık. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi dört büyüklerin yer alduığı takımlarla istişare yaptık. Orada da kendimizi ifade ettik çok sıcak karşılandık. Türkiye’de Zonguldakspor Basket 67 takımı ne yapacak diye konuşuluyor. Bunları daha önceden düşünmediniz mi diye sorabilirsiniz. Fakat biz planladığımızdan çok daha hızlı bir başarı elde ettik. Ancak şu ana kadar istediğimiz desteği istediğimiz yardımı alamadık. “

TAN: 7 HOLDİNGİMİZ 25 BELEDİYEMİZ VAR

Tan: “İki senede 24, 25 milyon TL para harcadık. Her şey makbuzlarıyla ortada duruyor. Yönetim kurulu olarak elimizi taşın altına koyduk. Biz kimseye güvenerek bu yola çıkmadık malum herkesin takdiridir ki büyük takımlarla karşı karşıyayız. Çevremizde 7 holdingimiz 25 belediyemiz var.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni sponsorluk yasasında sponsor olduğunuz zaman yasal olarak vergiden düşüyorsunuz. Bir kulüp sponsor olduğu zaman vergiden düşebiliyor. Zonguldakspor adı altında olması şehrimize ekonomik anlamda katkı sağlayacak. Deplasman maçlarına gittiğimizde seyirci yasağı olduğu halde biz destek gördük. Dışarıda birleştirici olduk. İnsanlar Zonguldakspor çıkartmasının önünde fotoğraf çektiriyorlar bu da bizi gururlandırıyor.”dedi

TAN: BU ŞEHİR HERKESİN GIPTA ETTİĞİ BİR ŞEHİR

Tan: “Vali Osman Hacıbektaşoğlu’na gittik kendisi bizi Milli Eğitim müdürüne yönlendirdi. Okullarda basketbol oynayabilecek çocuklarımızın taramasını gerçekleştirdik. Biz hep neden burada Zonguldaklı basketbolcu yok sorusu yöneltiliyor. İşte bu yüzden, imkanlarımız olduğu taktirde bizim önümüzde kimse duramaz. Zonguldak’ın genlerinde sporcu mevcut. Fakat imkanlarımız yok. Zonguldak’ta sosyal proje takımıyız. Bu şehir her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu şehir herkesin gıpta ettiği bir şehir. Türkiye’de seyirci ortalamasında en çok seyirciye sahip olan kulüp biziz. Biz yönetim olarak elimizi taşın altında yeniden koyacağız ama büyük paraları verecek gücümüz yok.”

TAN: NE ACI Kİ BİZİM SAHAYA ÇIKMAMA DURUMUMUZ VAR

Tan: “Şuan 14 takımın 11’i neredeyse transfer dönemini bitirdi. Üç takım kaldık ve ne acı ki bizim sahaya çıkmama durumumuz var. Bu Seyirci ve bu şehir bunu hak etmiyor. Bize sizde yapmayın deniliyor. Tamam biz de yapmayalım. Bu şehrin çocukları şampiyonlukları televizyonlardan mı seyredecek. Şehrin üzerindeki ölü toprağını ben kabul edemiyorum. Bu şehirde hep ilgisizlik var. Bu durumda şehrin ileri gelenlerinin ön ayak olması gerekiyor. Biz yardım talep etmiyoruz olması gerekeni talep ediyoruz. Şehrin sıcaklığı heyecanı bitmesin.”  

TAN: 40-50 MİLYON VERECEK BÜTÇEMİZ YOK

Tan: “TRT maçları canlı yayınlayacak. Yıllardan beri bu şehre stat istedik. Zonguldak Kömürspor süper ligde olsa bu şehir bu halde mi olur, olmaz. Elimizde altın tepsi varken, bu kadar emek varken Zonguldak’ın sahip çıkması gerekiyor. Seçimden sonra yönetim olarak girişimlerimize başladık. Zonguldak’ın önde gelenleri bir araya geldiğinde ihtiyacımız olan para aşılamayacak durumda değil. Bu konumda şehrin dinamiklerinden destek alma talebimiz var. Sonuçlanmamış gelişmelerimiz var. Ekonomik şartlarda sıkıntımız var. Altın kesemiz yok. 40-50 milyon verecek bütçemiz yok. 4 yabancı kuralımız var. Sponsorluk konusunda görüşmelerimiz sürüyor.”ded.

Muhabir: Selçuk Koçaklı