Kore gazisi toprağa verildi Kore gazisi toprağa verildi


Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, tasarruf önlemleri kapsamında belirlenen 150 fazla personelin işten çıkarılacağını duyurdu. Albayrak, belediyenin mali durumunu gerekçe göstererek bu kararı aldıklarını belirtti. Yaptıkları incelemeler sonucunda personel fazlalığı tespit ettiklerini ve bu durumun belediyenin ihtiyaçlarını karşılamayı zorlaştırdığını ifade etti.
Albayrak, İller Bankası’ndan gelen personel ödeneğinin 7.5 milyon TL olduğunu, ancak belediyenin personel ücretleri için aylık 12.5 milyon TL harcadığını açıkladı. Mali durumlarının bu farkı karşılamaya elverişli olmadığını belirterek, kimseyi işten çıkarmak istemediklerini ancak belediyenin borçları ve mali durumu nedeniyle bu kararı almak zorunda kaldıklarını dile getirdi.
Albayrak, gelecekte belediyenin mali durumunu düzelteceklerini ve istihdamı sürdüreceklerini vurgulayarak, ayrılan personelin durumunu yakından takip edeceklerini söyledi. Mali durumlarıyla ilgili ilerleyen dönemde detaylı bir açıklama yapacaklarını belirterek, herkese anlayışları için teşekkür etti.
Haber Merkezi