Arama- kurtarma çalışmalarının beşinci gününde 5 mürettebatın cansız bedenine ulaşılmış, kalan 7 mürettebatı bulmaya yönelik çalışmalar aralıksız olarak devam etmekte. 
Zonguldak Valiliğinden yapılan basın açıklamasının sürdürülen arama-kurtarma çalışmaları kapsamında ARAS Gemi Kurtarma ve Enkaz Kaldırma Şirketi’nce;  Enkazın etrafı ve altı mümkün olduğunca tarandıktan sonra kıç parçadan zincir geçirilerek kesilmiş ve ikiye ayrılmıştır.  Kesim sonrası dalgıçlarla inceleme yapılmış herhangi bir cenaze emaresine rastlanmamıştır. 
Kesim zincirine takılan parçalar güverteye alınmıştır. Enkaz içinden bir buzdolabı haricinde yüzeye çıkan herhangi bir döküntü olmamıştır.  Enkaz içinin bulanık olması görüşü engellemektedir, görüş açıldığında detaylı incelemelere devam edilecektir.  Kayıp mürettebatın bulunmasına yönelik arama çalışmaları ilgili kurumlarımızın koordinasyon ve işbirliği ile devam etmekte olup periyodik olarak yapılan istişare toplantıları ile tüm olasılıklar titizlikle değerlendirilmektedir.  Konu ile ilgili somut bir gelişme yaşandığı takdirde kamuoyuyla paylaşılacaktır” dendi.

Mavi bayraklı belediye plajları açıldı Mavi bayraklı belediye plajları açıldı

Editör: Eren Aşkar