Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik Beldesinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılan belediye başkanlığı seçimleri öncesi Ak Partili Belediye Başkanı Burhan Sezgin partinin genel merkezi tarafından aday gösterilmemişti. Sezgin’de CHP’den adaya oldu ve seçimi kazandı. İş insanı Hikmet Bektaş Ak Partiden aday gösterilmiş ve seçimi kaybetmişti. 
Hikmet Bektaş’ın kardeşi Ak Parti’nin kurucu Gelik Belde Başkanı ve sonrasında İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen iş insanı Alirıza Bektaş, son dönemde kendileri üzerinden Milletvekili Muammer Avcı’yı hedef alan olaylarla ilgili olarak zorunlu açıklama yaptı.
Bektaş, “Ağabeyim merkez muhtarı idi. Partimizin genel merkezi tarafından ağabeyim partimizden aday gösterildi. Ancak seçim sürecinde olsun seçimden sonra olsun akıllara durgunluk verecek açıklamalar ve haberler yapılıyor. Benim ağabeyimin adaylığı için 2 milyon dolar verdiğim söyleniyor. Bunları diyen her kimse namussuz ve şerefsizdir. Bunları açıklamayan da aynısıdır. 2 milyon doların kaç TL ettiğini bilmeden sallıyorlar. Kimse suyu bulandırmasın. Herkesin ailesi var. Bunu kimse utmasın. Biz kimin hırlı ve hırsız olduğunu biliyoruz. Zonguldak’ta biliyor. Karalama, iftira kampanyaları ve çamur at izi kalsın mantığına her zaman verilecek cevabımız var. Bu kadar iftira, kin neden?. Ancak ilahi adalet var. Mahkemede hesaplaşacağız. Yüce yargı en doğru kararı verecektir. Milletvekilimize yapılan planlı ve programlı saldırının ardında “Biat etme” mantığı yatmakta. Biz Yüce rabbimizden başkasına biat etmeyiz. Etmeyeceğiz de. Her kim konuşuyor, her kim yazıyorsa ispat etmeye davet ediyorum. Şerefsiz ve onursuzca yazılan çizilenleri asla kabul etmeyeceğiz. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın davasının bekçileriyiz. Biz kutsal davamızda böyle münafıklara pabuç bırakacak kadar ucuz değiliz. Kendi kin ve pisliklerini örtmeye çalışanlara Adalet gerekli şamarı ve tokatı vuracaktır” diye konuştu.

Kapuz Plajı boş kaldı Kapuz Plajı boş kaldı

Haber: Eren Aşkar

Editör: Sercan Yıldırım