Tüyler ürpertici hadise Tüyler ürpertici hadise

Uyarıyı ciddiye almayan ve ilgili kanun ve yönetmeliklere aykırı eden 5 kişiye cezai işlem uygulandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; "Beldemiz Fabrika önünde bulunan kamelyalar ve çevresi hariç olmak üzere, vatandaşlarımız ve misafirlerimiz tarafından kale dibi mevkiinde bulunan ağaçlık alanda mangal, semaver vb. piknik yapmanın her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır.
Her türlü ateş, semaver, piknik tüpü ve mangal ateşi yakmanın yasak olduğu alanlar İskele mevkiinin tamamı ile beldemizde iskele ve kale mevkiinde bulunan kamelyaların tamamı olarak belirlenmiştir.Ayrıca görüntü kirliliğinin önüne geçmek maksadıyla kamelyaları rüzgardan korunmak için bile olsa streç film, örtü vb. malzemeleri ile sarmak, kişisel eşyaları kurutmak için bile olsa asmaya kesin olarak müsaade edilmeyecektir. 19 Nisan 2024 Cuma günü ile 25 Nisan 2024 tarihleri arasında Belediyemiz Zabıta Amirliği tarafından ilgili kanun ve yönetmeliklere aykırı hareket eden 5 şahsa gerekli cezai işlemler uygulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. 
Bir diğer açıklama ise yine belediye tarafından Öteyüz Mahallesi stadyum yanında engelli park yerleri yapan Filyos Belediye Zabıta Birimlerince engelli araç yerlerine park eden ve yaya geçitlerini işgal eden 5 kişiye de cezai işlem uygulandı. 
Yapılan açıklamada ise şöyle denildi; "Denetimler devam ediyor. Ulaşımda erişebilirlik denetimleri kapsamında beldemizde bulunan engelli araç park yerleri ve yaya geçitlerini işgal eden 5 vatandaşa Zabıta Amirliği tarafından cezai işlem uygulanmıştır." 

HABER MERKEZİ