HER KONU BORCA BAĞLANIYOR 

Madenci Anıtı’na yürüdüler! Madenci Anıtı’na yürüdüler!

Belediyenin yaptığı zamları değerlendiren Çağlayan, “ Zonguldak Belediyesi giriyor başladığından beri herhangi bir hizmet göremedik. Sürekli bir borç konusuyla gündeme geldiler. Hangi konuyu gündeme getirirsek getirelim borcumuz var diyorlar. Konuyla ilgili borcumuz var deyip konuyu kapatıyorlar. Zam yaptıklarında da borcumuz var deyip zam yapıyorlar. Şu anda Zonguldak Belediyesi’nin borcu son 20 yıla baktığımızda yapılacak olan bütçenin değerlendirilmesinde en az borca sahiptir. 
Şu anda hiçbir şekilde belediye başkanı haksız olarak eleştirmiyoruz. Gereken eleştiri gereken uyarı varsa bunu da üslubunca kendilerine ileteceğiz. 
Kent lokantası konusunda yer gösterildiğinde kendilerinden teşekkür beklerdik” dedi. 

PROJELERİ ELEŞTİRMEK YERİNE GELİŞTİRMEK GEREKİR

Tahsin Başkan’ın işi hükümetin yaptığı projeleri eleştirmek değil onları geliştirmektir. Hastanenin önüne ücretli otoparka çeviriyorsunuz. Zaten orada vatandaşların kullandığı yerler var. Şu anda açılın önündeki kısım sadece acile gelenlerle sınırlıdır. Ancak yeni bir polemik oluşturup siz de hastaneyi yapamadınız deniliyor.”

ADAPTE OLMASINI BEKLİYORUZ

Su kesintisi ve çöp sorununa değinen Mustafa Çağlayan, “belediye şu anda hizmet kısmında değil para peşindedir. Alışması ve adapte olmasını bekliyoruz.”

Aytaç Öztürk

Muhabir: Aytaç Öztürk