Özel İdare’de ‘LİYAKATSİZ’ atama Özel İdare’de ‘LİYAKATSİZ’ atama

Önceki dönem belediye Başkanları tarafından farklı birimlerde çalıştırılan seçim döneminde yeni çalışan belediye başkanlarına muhalif olan isimler bayram süresince tespit edilerek yazıları hazırlandı. 
Bayram sonrası ilk mesai günü yeni seçilen başkana muhalif isimler toplu bir şekilde eski görevlerinden alınarak çöpe sürgün gönderilecekler. Pazartesi gününü iple çeken belediye işçileri şimdiden isimlerin belirlendiğine vurgu yaptılar. 
ZONGULDAK BELEDİYESİ 20 KİŞİYİ SÜRÜYOR
Zonguldak belediyesinde ilk etapta Başkanlık katında görevli personellerinde aralarında bulunduğu 20 kişinin çöpe gönderileceği öğrenildi. Listenin önümüzdeki günlerde artacağı kaydedilirken, işi bırakmaları istenen işçilerin yerine yeni işçi alımı yapılacağı da konuşulanlar arasında.
LİSTELER HAZIR MI?
Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’e yakın isimlerin seçim döneminde iş vaadinde bulunduğu kişilerin işe alınması için mevcut şirket üzerinden çalışan bir çok işçinin işi bırakması bekleniyor. Görev yerleri değiştirilecek olan birçok ismin “Çöpe çalışmayız” diyerek istifa etmeleri beklenirken, Belediye de tazminat ödememek için bu yola başvurduğu da gelen bilgiler arasında. Pazartesi günü Merkez, İlçe ve Belde Belediyelerinde operasyonun başlayacağı söylendi.