"EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNE" "EN İYİ NARKOTİK POLİS ANNE"

Devrek Belediyesinde çalışan iki personelin tahsilat makbuzlarında usulsüzlük yaparak milyonlarca lirayı zimmetlerine geçirdikleri davada mahkeme iki sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. 
Devrek Belediyesi’ne bağlı şirkette çalışan Soner G. ve Umut K. isimli şahıslar pazaryeri esnafına kestikleri tahsilat makbuzlarında yaptıkları usulsüzlükler nedeniyle çıkarıldıkları Devrek Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmıştı. Mahkeme tutuklama gerekçesini, şahısların kuvvetli suç şüphesi, delillerin tam olarak toplanmaması, suçun işlenişi, vasıf ve mahiyetini olarak gösterilmişti.  Tutuklanarak Beycuma Kapalı Cezaevine Soner G. ve Umut K. bugün Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. 
OLAY NASIL GELİŞMİŞTİ?
Önceki dönem CHP’li Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Belediyeye ait personel şirketinde çalışan Soner G., ve Umut K.’yı pazarcı esnafının işgaliye faturası gişesine işe yerleştirilmişti. İşgaliye faturalarında kesilen ücretler ile belediyenin hesabına yatan ücretler arasında fark olduğunun anlaşılması üzerine inceleme başlatılmıştı.
Yapılan incelemede kesilen işgaliye ücretlerinin küsuratları bankaya yatırılırken asıl yüksek meblağların kayıp olduğu tespit edildi. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında işgaliye ücretlerini toplayan ve faturaları kesen gişe çalışanı Soner G., ve Umut K., yakalanmıştı. İki görevlinin işgaliye bedeli olarak belediyenin kasasına 50 TL yatırırken Pazarcı esnaftan 850 TL aldığı tespit edildi. 
KAYITLAR SİLİNMİŞ
Kaymakamlık ve Savcılık, Devrek Belediyesi’nden son üç yıla ilişkin belgeleri istedi. Ancak Devrek Belediyesi, sadece 2022 yılına ait belgeleri verdi. Operasyonda el konulan bilgisayarlarda kayıtların silindiği ve zimmete geçirilen para miktarının yüksek olduğu iddia edilmişti. 
Bugünkü duruşmada 2. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklu iki sanığın tutukluluk hallerinin devamına kara vererek duruşmayı ileri tarihe erteledi.