Belediye yapılan çalışmaları paylaştı Belediye yapılan çalışmaları paylaştı

TTK’da dün sadece Genel Müdürün inisiyatifinde ben yaptım oldu zihniyeti ile yeni görevlendirmeler yapıldı.
Sayıştayın yıllarca uyarmasına rağmen Amasra müessesesinin havalandırmasını değiştirecek ihaleyi yapmak sonuçlandırmak  ve havalandırmanın değişmesini gerçekleştirmek ile sorumlu olan Makine ikmal daire başkanlığının bağlı olduğu Genel müdür yardımcısı olan, yine kendisine bağlı Zonguldak limanında çamur birikmesi sonucu bir çocuğumuzun ölümüne sebep olmak beceriksizliği ortada iken, kömür üretiminden anlaması makine mühendisi olduğu için mümkün olmamasına rağmen kimsenin sahiplenmediği bir atama ile Genel Müdür olma başarısı! gösteren Muharrem Kiraz ilk icraatlarını atamalar ile yaptı.
Havalandırmasını uyarılara rağmen değiştirmeyi becerememesi sebebiyle yaşanan Amasra faciası Muharrem Kiraz için adeta piyango gibi oldu.
Kazım Eroğlu’nun prensi olarak Genel müdür yardımcısı olan bu görevde hiçbir başarısı olmayan yine Kazım Eroğlu’nu kurtarabilmek adına Amasra Faciasında raporlar sunan kurumun kömür üretiminde de başarılı olamamasına rağmen Bakanlığın anlaşılamayan takdiri ile Genel Müdür atanan Muharrem Kiraz kendi başına yaptığı atamalar ile dikkatleri üzerine çekti. 
Makine mühendisi olan Kiraz kendisinden önceki dönemde Kazım Eroğlu tarafından yıllık 1 milyon tonun altına inen kömür üretimini dahada düşürerek 800 bin tonun bile altına düşürdü. Projelerde hedeflenen ile gerçekleşen rakamlar arasında uçurum oluştu.
Muharrem Kiraz liyakat masalı ile sunduğu ahbap çavuş ilişkili yeni atamalarında ise hem malum sendika’yı, hem Ak partiye karşı olan bir cemaati hem de hurda yolsuzluğunda adı geçenleri ödüllendirdi.
Bu özellikleri ile kendine yakın kişileri liyakat diye yutturmaya çalışan o havayı pompalayan Genel Müdür kurumun başında Makine mühendisi olduğu halde oturan kişi hangi liyakat’dan söz edebilir eleştirisi ile karşı karşıya kaldı.

Kaynak: Haber Merkezi