Yıkılan Merkez Çarşısı’nda son durum Yıkılan Merkez Çarşısı’nda son durum

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi bünyesinde görev yapan akademik ve idari personel ile öğrencilerin kütüphanelerindeki bilgi kaynaklarından ortaklaşa yararlanmasını sağlamak amacıyla imzalanan protokolle, akademik ve idari personel ile öğrenciler karşılıklı olarak her iki üniversitenin kütüphanelerinden yararlanabilecek.


Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen törende BEUN Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun protokol metnini imzaladı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, imzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyerek, iki üniversite arasındaki iş birliğinin artarak devam edeceğini belirtti.


Rektör Özölçer, “Bu protokol, üniversitelerimiz arasında bilgi ve kaynak paylaşımını artırarak, akademik çalışmaların daha verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır. Öğrencilerimiz ve personelimiz, daha geniş bir bilgi ağına erişim imkânına sahip olacak ve yapacakları araştırmalarında basılı ve elektronik kaynaklardan en kapsamlı bir şekilde faydalanabilecekler. Bu iş birliğinin, akademik başarıyı ve araştırma kalitesini artıracağına inanıyor, bu tür iş birliklerinin üniversiteler arasında dayanışmayı her daim güçlendireceğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Bülten