ZONGULDAKSPOR, MUHTEŞEM TARAFTARI KARŞINDA GÜRESPOR 'U BİTİRDİ.. ZONGULDAKSPOR, MUHTEŞEM TARAFTARI KARŞINDA GÜRESPOR 'U BİTİRDİ..

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Lig’in 16. Hafta maçında ligde kalma mücadelesi veren temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, deplasmanda kendisi gibi ligde kalma mücadelesi veren Adıyaman FK ile karşılaştı. 
TFF’ye 2 milyon yatıramadığı için Ulusal Kulüp Lisans alamayan ve bu nedenle 3 puanı silinen kırmızı-lacivertli temsilcimiz, 10 olan puanı 7’ye düşerken, 18. sıradan ligin son sırasına düşmüştü. 
Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor bu nedenle Adıyaman FK karşısına moralsiz çıktı. 
Sahaya moralsiz çıkan ve ilk yarıyı da 1-0 yenik kapatan kırmızı-lacivertli temsilcimiz, buna rağmen ikinci yarının başında bulduğu golle durumu 1-1’e getirdi.  
Ancak maçın 77. dakikasında Serkan Yıldız  kırmızı kart görmesi sonrasında temsilcimiz Zonguldak Kömürspor sahada 10 kişi kaldı.  Bu moralsizlikle işi daha da zora girdi. 
Kırmızı-lacivertli temsilcimiz 1 kişi eksik olması nedeniyle 87’de yediği golle Adıyaman FK karşısında 2-1 yenik duruma düştü. 
Maçta kalan dakikalarda başka gol olmayınca temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, kritik maçta Adıyaman FK’ya 2-1 mağlup oldu.  
Adıyaman FK’ya 3 puanı getiren golleri 34’de İbrahim Mirza Aral ve 87’de Muhammed Furkan Demir’den geldi. Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’un tek sayısını ise 48’de Fatih Bektaş’tan geldi.  
Adıyaman FK aldığı bu altın değerindeki 3 puan sonrasında 9 olan puanını 12 yaparken, 18. sıradan 17. sıraya yükseldi.  Zonguldak Kömürspor ise 7 puanla ligin son sırasında kaldı.  
ADIYAMAN FK 2-1 ZONGULDAK KÖMÜRSPOR
STAT: Kahta İlçe
HAKEMLER: Tayfun Sarı, Servet Bozkurt, Halil Tolgahan Demir
ADIYAMAN FK: Melih, Ercan, Nihat, Burak, Atakan, Berkay, Vedat Yeşilkaya (Dk. 27 İbrahim Mirza), Hüseyin (Dk. 78 Muhammet Furkan Demir), Cumhur, Mansur, Nezir (Dk. 55 Mehmet) (Dk. 78 Emirhan)
ZONGULDAK KÖMÜRSPOR: Gökhan, Nuri, Hakan (Dk. 46 Serhat Ahmetoğlu), Serkan, Oğuzhan, Serhat Doğukan, Murat, Fırat, Emirhan (Dk. 71 Ahmet Daniel), Fatih, Ozan (Dk. 80 Fuat)
GOLLER: Dk. 34 İbrahim Mirza, Dk. 87 Muhammet Furkan (Adıyaman FK ),  Dk.48 Fatih Bektaş (Zonguldak Kömürspor)
SARI KARTLAR: Dk. 21 Cumhur, Dk. 90 Ercan (Adıyaman), Dk. 30 Hakan, Dk. 65 Serkan, Dk. 67 Nuri (Zonguldak Kömürspor)
KIRMIZI KART: Dk. 77 Serkan Yıldız (Zonguldak Kömürspor)
Haber: Selçuk KOÇAKLI