Lokantacılara Müjde: Erdem’in İlk Projesi: Kent Lokantası Lokantacılara Müjde: Erdem’in İlk Projesi: Kent Lokantası


Çaycuma Belediyesinin tüm olumsuzluklara karşın son derece başarılı bir çalışma dönemini geride bıraktığını söyleyen Başkan Kantarcı, “2023’te temel belediyecilik hizmetlerini hiç aksatmadan yerine getiren Belediyemiz, kurumsal kapasitesini artırmak için yaptığı çalışmalarla bölgenin, ISO 9001 kalite belgesine sahip ilk belediyesi olma unvanını kazandı. Kent Sıfır Atık Yönetimi’ne geçmek için yürüttüğü çalışmaları Temel Düzey Sıfır Atık Belgesi ile taçlandıran belediyemiz, yıl içinde, 250 kw’lık güneş, 250 kW’lık hidroelektrik santralini faaliyete geçirerek, kendi kendine yeten belediye olma, elektriğini yenilenebilir kaynaklardan temiz enerji olarak elde etme yolunda da dev adımlar attı.” şeklinde ifadelere de yer verdi.
2023 YILINDA SIFIR DENEBİLECEK BİR BORÇ DÜZEYİNE ULAŞTI
Çaycuma Belediyesinin 2023 yılında gayrimenkul, personel, araç ve ekipman yönünden de zenginleştiğini söyleyen Başkan Kantarcı, “Belediye evlerinde atıl halde bırakılıp adeta çürümeye terk edilen 12 daire, gerek çevresinde, gerekse içlerinde yapılan düzenlemelerin ardından Çaycuma’ya kazandırıldı. Aralarında iş makineleri, çöp kamyonları, itfaiye araçları, binek otomobiller olmak üzere 13 adet yeni araçla makine parkını güçlendiren Çaycuma Belediyesi, envanterine çok sayıda ekipman da kattı. 400’ye yakın çalışanıyla ilçenin istihdam yaratan en önemli kurumlarından biri olan Çaycuma Belediyesi sıfıra yakın denenebilecek bir borç düzeyine ulaştı. İlçenin refahı kadar huzurunun sağlanmasına katkı sunan bu tablo hepimizin gururudur.” diyerek açıklamalarını sürdürdü.
DEPREM BÖLGESİNE 3 MESCİT, 60 KONUT YAPAN BELEDİYEMİZ, ULUSAL DÜZEYDE HİZMETLER VEREBİLECEK BİR POZİSYONA ULAŞTI
Çaycuma Belediyesinin üretkenliği, başarısı, vizyonerliği ile bölgeyle ilgili politikaların şekillenmesinde dikkate alınması gereken bir güç olduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Belediyemiz, 2023 yılında, bunun yanı sıra, ulusal düzeyde hizmetler verebilecek bir pozisyona ulaştığını da kanıtladı. 6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketinde, hiçbir yerden talimat almadan, sabahın ilk ışıklarında, ekiplerini deprem bölgesine gönderen belediyemiz, Kaymakamlığımızla birlikte yaptığı organizasyonla 31 tır, 9 kamyon dolusu yardım malzemesini depremzedelere ulaştırdı. Ardından bölgenin ayağa kalması için çaba harcayan Belediyemiz, TPAO’nun talebi üzerine Adıyaman’daki bir konteyner kentine 3 adet mescit yaptı. Yetinmedi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi kampüsüne 60 konut yapma becerisini göstererek, çok önemli bir hizmete imza attı. Bize bu onuru yaşatan çalışanlarımızla iftihar ediyorum.” dedi.
ÇAYCUMA BELEDİYESİ 2023’TE BİR DİPLOMATİK MİSYON GİBİ ÇALIŞTI
Kantarcı mesajını, “Çaycuma Belediyesi ‘kardeş kent’ faaliyetlerinde gösterdiği büyük başarı ile ülkemizin uluslararası alanda da yüzünü ağartan bir kurum haline geldi. Almanya’da, Bosna Hersek’te, Tataristan’da, Japonya’da ülkemizi başarı ile temsil eden belediyemiz, bir diplomatik misyon gibi yürüttüğü faaliyetler sonunda, ülkemize çok sayıda yeni dost kazandırdı. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk adımı olan 2024 yılında bu kazanımlarımızı çok daha ilerilere taşımaya kararlıyız. Bu inanç ve duygularla dünyaya barış ve kardeşlik ı getirmesinin dilediğim 2024 yılının, tüm ülkece huzur ve refah içinde bir geçireceğimiz bir yıl olmasını diliyor, başta aziz Çaycumalılar olmak üzere tüm insanlığın yeni yılını kutluyorum.” diyerek tamamladı.