“Engelsiz bir Çaycuma için varız” “Engelsiz bir Çaycuma için varız”

Çaycuma Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı. Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan toplantının tek eksik üyesi Kaya Gün, tedavi gördüğü hastaneden telefonla bağlantı kurarak, meclisteki arkadaşlarına, selam ve başarı dileklerini iletti. Gün’ün sözleri meclis üyelerince alkışlarla karşılanırken, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, tüm üyeler adına, kendisini en yakın zamanda aralarında görme isteğini iletti. Cengiz Gökçe, Gülçin Çarşambalı ve İbrahim Akkuzu’nun Denetim Komisyonu Üyeliklerine seçildiği toplantıda Başkan Kantarcı, meclise, 2023 yılında yapılan çalışmalar hakkında kapsamlı bilgi verdi. 
BÜTÇESİNİN İKİ KATI BORÇLA DEVRALDIĞIMIZ BELEDİYENİN BÜTÇESİ 308, BORCU 44 MİLYON. 15 MİLYON DA BANKADA PARAMIZ VAR.
Açıklamaları sırasında belediyenin mali durumuna da değinen Başkan Kantarcı, “Belediyemizin göreve başladığımız tarihteki toplam borcu 31 milyon 255 bindi. Bu rakama bazı şeyler dahil değil, onunla beraber 34 milyon. Bütçe 17 milyonken, borcumuz 34 milyondu yani, iki yıllık bütçe kadar borcumuz vardı. Şu anki güncel borcumuz 44 milyon. Bütçemizse 300 küsur milyon. Buna karşılık, 44 milyon borcumuz var. 2 yıllık bütçe kadar olan borç, neredeyse, bütçemizin 10 da 1’ine kadar düşmüş. Kasamızda da yaklaşık 15 milyon lira var, onu da düştüğümüzde, net borcumuz, 30 milyonun altındadır, onu da söylemiş olayım.” dedi.
BU FAKİRLEŞMEDİR
Kantarcı konuyla ilgili açıklamalarını, “Biz büyüdük falan derken, 17 milyon, 20 milyon olan 2013-14 bütçeleri neredeyse 10 milyon dolar civarındaydı. Şimdi 300 milyon olan bütçemiz yine 10 milyon dolar civarında. Bu kadar yatırım yaptık, bu kadar iş yaptık, 10 sene geçti, 10 sene sonra belediyemizin dolar olarak büyümediğini görüyoruz. Bunun adı fakirleşmedir. Azalan bu kadar gelire rağmen, bu 10 milyon dolar dolaylarında olan bütçeyi de takdirlerinize sunuyorum.” diyerek tamamladı. Toplantı, başta sözleşmeli personelin ücretleri olmak üzere, gündemdeki bazı konularda yapılacak düzenlemelerin memur maaş katsayısının açıklanmasına bağlı olduğunun ifade edilmesi üzerine, 12 Ocak Cuma günü saat 17.30’da ikinci birleşimin yapılması kararı alınmasının ardından sona erdi.