Zonguldak İkinci Amatör Küme Ereğli Grubu’nda mücadele şampiyonluk ve play-off mücadelesi adeta nefes kesiyor.

Avrupa'da ülkemizi ve Zonguldak'ı temsil edecekler! Avrupa'da ülkemizi ve Zonguldak'ı temsil edecekler!

Lider Karadenizspor ile arasındaki puan farkını 4’e indiren Kdz.Ereğlispor şampiyonluğu son haftaya kadar kovalayacak, en kötü ihtimalle play-off maçları sonunda hedef 1’nci Amatör Küme olarak belirlendi.

KDZ. EREĞLİSPOR’UN RAKİPLERİ SON 2 HAFTA MAÇI TAMAMLAYAMADI

Kdz.Ereğlispor geçtiğimiz hafta lider Karadenizspor ile karşılaştı. Karadenizspor 90’ncı dakikaya 2-1 önde girdi. Ancak Karadenizspor’da futbolcuların çıkan olaylar nedeniyle gördükleri kırmızı kartlarla takım sayısı 6’ya düşmesi nedeniyle Karadenizspor maçı tamamlayamadı ve maçı 3-0 hükmen Kdz.Ereğlispor kazandı.

Kdz.Ereğlispor bu maçın ardından ise 23 Mayıs Çarşamba günü Ereğli Göztepespor ile karşılaştı. Maçın 43’üncü dakikasına Kdz.Ereğlispor 3-0 galip girdi. Bu dakikada kırmızı kart gören Ereğli Göztepespor sahadan çekildi. Bu maçın da Kdz.Ereğlispor lehine 3-0 sonuçlanacak.

RAKİPLERE KARA BÜYÜ MÜ YAPIYORLAR?

Kdz. Ereğlispor’un rakiplerinin maçı tamamlayamaması özellikle 2-1 galipken Karadenizspor’un büyük hata yaparak gördüğü kırmızı kartlar nedeniyle hükmen yenilmesi, Göztepespor’un sahadan çekilmesi, iki maçın üst üste gelmesi “Kdz.Ereğlispor rakiplerine kara büyü mü yapıyor” esprilerine neden oldu.

KDZ. EREĞLİSPOR’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Kdz. Ereğlispor’dan yapılan açıklama şöyle: “Bugün oynanan (23 Mayıs Çarşamba) Ereğli Göztepespor karşılaşmasının 43.dakikasında takımımız 3-0 öndeyken rakibimizin sahadan çekilmesinin ardından karşılaşma maçın hakemi tarafından tatil edildi”
EREĞLİ FUTBOLUNA DAMGA VURUYORLAR
2.Amatör Küme'de mücadele eden Karadeniz Ereğlispor ve 1'nci Amatör Küme'de mücadele eden Zonguldak Ereğli Spor takımları Ereğli ve Zonguldak futboluna damga vuruyor. Özellikle Kulüp Başkanı Kaan Kocaman gençlere yaptığı yatırımlarla gençlerin kendilerini değerli hissetmelerini, özgüvenlerini artırmalarının yanı sıra Ereğli gençliğini kötü alışkanlıklardan koruyarak toplumda ön plana çıkarmasıyla alkış topluyor. Futbolcular ve aileleri ile sürekli iletişim halinde olan kulüp başkan ve yönetimi amatör kulübü profesyonelce yöneterek Zonguldak futbolunda da örnek oluyorlar.

HABER MERKEZİ

Editör: Bilge ÖZKUL