GMY Zonguldak’ta! GMY Zonguldak’ta!

Açılışa ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.
I. Uluslararası Çalgı Yapım Çalıştayı & Sergisi, Rektör Özölçer ile Rektör Yardımcılarının kurdele kesimiyle açıldı. Açılışın ardından Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü öğrencileri çello dinletisi gerçekleştirdi.
Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği sergide luthierlerin (çalgı yapım ustaları) ürettiği keman, viyola, viyolonsel, barok keman ve viel gibi tasarımlar ve Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin çalgı tasarım dersinde tasarladıkları çalgılar yer aldı. Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Yaylı Çalgılar öğretim elemanı Öğr. Gör. Cem Dertsiz, Rektör Özölçer’e sergi ve çalıştay hakkında detaylı bilgi verirken, Rektör Özölçer çalgı yapımı alanında uzmanlaşmış ustalarına ve geleceğin müzik profesyonellerine bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma ve iş birliği yapma fırsatı sunduğu için organizasyona katkıda bulunan herkese teşekkürlerini sundu. Sergi açılışı, etkinliği düzenleyen Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.
I. Uluslararası Çalgı Yapım Çalıştayı & Sergisi, yarın Fransa’dan Nicolas Gilles ile Dominique Nicosia ile Türkiye’den Dr. Murat Ufuk Güler’in katılımıyla devam edecek.