Zafer Partisi iktidara emin adımlarla yürüyüşünü sürdürecektir Zafer Partisi iktidara emin adımlarla yürüyüşünü sürdürecektir

Programa, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Hacıbektaşoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Baro Başkanı Türker Kapkaç, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, STK temsilcileri katıldı. 

Program saygı duruşu istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Ardından Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi ve Şehit Aileleri Derneği şehitlik anıtına çelenk koydu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, “Türk Ulusu tarih boyunca ülkesinin bütünlüğü bağımsızlığı ve de halkının hürriyetini korumak için Çanakkale’de Sakarya meydan muharebesinde Dumlupınar’da ve yurdun her köşesinde nice zaferlerde bir çok şehit vererek tüm dünyaya gücünü ve kararlılığını ispat etmiştir. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Kutladığımız bu günde Zat-ı Ali’nizi şehit yakınlarımızı ve değerli gazileri saygıyla anıyorum”dedi.

Ardından Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, şehitlik nı defterini imzaladı. 

Anı defteri imzalarının ardından açıklama yapan Vali Hacıbektaşoğlu, “Bugün Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi günü. Bu anlamlı günde, vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi saygı-minnet ve rahmetle anıyoruz”dedi.
Program tamamlanmasının ardından sona erdi.

Haber: Aytaç Öztürk