Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, CHP eski milletvekilleri Ali İhsan Köktürk ve Ünal Demirtaş, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, CHP İl Başkanı Devrim Dural ve diğer parti yetkilileri katıldı.
Toplantının divan başkanlığını yapan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, tüm CHP’lileri birlik ve beraberliğe davet etti. Erdem konuşmasında, "Ön seçimden bugüne kadar hiç kimseyi dışlamadık. Başarımızı birlik ve inançla kazandık, kavga zamanı değil, barış zamanı" dedi.
CHP İl Başkanı Devrim Dural da konuşmasında, gençlik kolları başkanlığı ile başlayan siyasi hayatının bugün İl Başkanlığı ile devam ettiğini belirterek, Zonguldak’ta CHP’nin büyük bir seçim başarısı elde ettiğini vurguladı. Dural, "Seçim stratejimizle Zonguldak’ta %48,26 oy oranı ile birinci olduk, Türkiye genelinde de büyük bir başarı sağladık" ifadelerini kullandı.
Dural, “ İl Danışma Kurulu Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Örgütüm adına hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
25 seneden beri savrulmadan Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında gençlik kolları başkanlığı ile başlayan siyasi hayatım, bugün İl Başkanı olarak devam etmektedir.
İl Başkanı seçildiğim gün kendime bir söz vermiştim, Zonguldak Belediyesini kazanıp yerel seçimlerde partimizi Zonguldak il genelinde birinci parti yapacaktık. 
14/28 Mayıs 2023’de aldığımız seçim sonuçları halkımızın siyaset kurumuna verdiği açık bir mesaj olmuştur. Zonguldak örgütü olarak bizler, bu mesajı iyi okuduk, analiz ettik ve yapmış olduğumuz kurultayda irademizi değişimden yana kullandık. Örgütlerimizde yaşanan gençleşme, tazelenme ve değişim halkımıza ve bizlere büyük bir umut oluşturdu ve seçimi kazanabileceğimize dair beklentimizi artırdı. 
Seçim stratejimizin başarıya ulaşması ile birlikte Zonguldak’ta partimiz %48,26 Oy oranı ile birinci olmuştur. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinin almış olduğu oyun % 8 üzerine çıkarak hep birlikte büyük bir seçim başarısına imza attık.
Bu başarı kesinlikle tesadüf değildir. Adaylaşma süreçlerinden itibaren ölçülerek, planlanarak, büyük bir emek harcanarak , gecemizi gündüzümüze katarak örgütümüzle birlikte gerçekleştirdiğimiz şanlı bir yürüyüştür.
8 İlçenin 6’sını kazandık ve en önemlisi de il belediyesini kazanarak başarımızı taçlandırdık. Zonguldağımızı kırmızıya boyadık.
Tüm Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinin kazanmış olduğu  toplam 49 beldenin 6 tanesini alarak  belde ölçeğinde de büyük bir başarıya imza attık. 
Türkiye Belediyeler Birliğinin Zonguldak’ta yapılan meclis üyesi seçiminde  180 oy alarak en yakın rakibimize büyük  bir fark atarak 7 tane meclis üyesini  Türkiye Belediyeler Birliğine gönderme başarısı elde ettik. Bu başarıyı elde etmek için  koordineli çalıştık. 
İl  yönetim kurulumuzun birleştirici ve herkesi kucaklayan politikası  ile tüm örgütümüzü ve belediyelerimizi eş güdüm halinde bir arada tuttuk.
Tüm bu başarıların elde edilmesinde bize her zaman güvenen gerek telefonla, gerek yüz yüze görüşmelerimizde bizlere desteklerini ileten, değişimin mimarı Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’ e teşekkürü bir borç bilirim. Bu süreçte dostluğunu, samimiyetini ve desteklerini bizlerden hiç esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız, Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Deniz Yavuzyılmaz ve Milletvekilimiz Sayın Eylem Ertuğ Ertuğrul’a teşekkürlerimi sunarım.
Bu seçim döneminde büyük bir özveri ile çalışan değerli yol arkadaşlarım il yönetim kurulu üyelerine , ilçe başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kollarımıza, seçilen belediye başkanlarımıza ve adaylarımıza , partimiz için emek veren çalışanlarımıza ve tüm partililerimize teşekkürlerimi , şükranlarımı sunuyorum. Her bir Cumhuriyet Halk Partilinin varlığı ile onur duyuyorum. 

Tüm bunların yanında ; Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel Zonguldak’a özel bir önem verdiğini bir kez daha göstererek  Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerinde talebimizi yerine getirmiş ve Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem’in Türkiye Belediyeler Birliği encümenine seçilmesini sağlamıştır. Bu sebeple ; Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Gökhan Zeybek’e  ve Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ensar Aytekin’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
Toplantı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ve Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul’un konuşmalarıyla basına kapalı olarak devam etti.

Yine göç veriyoruz Yine göç veriyoruz

Kaynak: Bülten