Şut bile atılmadan 0-0 berabere biten ve Zonguldak Kömürspor'un küme düşmesine neden olan şaibeli Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı ile ilgili TFF Etik Kurulu henüz bir açıklama yapmadı.
Bu nedenle Zonguldak Kömürspor yönetimi taraftarlar ile birlikte “Adil ve hızlı karar istiyoruz” sloganı adı altında 26 Mayıs Pazar günü saat 15.00’de  Madenci Anıtı önünde toplanarak Dedeman Otel Kavşağı’na kadar yürüyüş yapacak. 

Zonguldak'ta Güreş İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı! Zonguldak'ta Güreş İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı!

Ayrıca Zonguldak Kömürspor yönetimi, Belediye Başkanları, Milletvekili, Siyasi Parti, İl Başkanları, Sivil toplum örgütleri ve tüm Zonguldak’ı da bu yürüyüşe davet etti.
Zonguldak Kömürspor yönetiminin bu açıklaması sonrasında Zonguldak CHP Merkez İlçe teşkilatı da CHP Zonguldak Milletvekilleri  Deniz Yavuzyılmaz ve Eylem Ertuğrul'un katılımı ile şehrin takımına sahip çıkma adına yürüyüşte yerini alacağını duyurdu.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Zonguldak CHP Merkez İlçe teşkilatı şu ifadelere yer verdi:"ZONGULDAK KÖMÜRSPOR'A SAHİP ÇIKIYORUZ!!! Zonguldak Kömürspor'un  uğradığı haksızlığa karşı,26 Mayıs 2024 (Pazar) Günü,Saat 15.00'de, Milletvekillerimizin katılımı ile MADENCİ ANITI'ndan başlayan YÜRÜYÜŞE tüm üyelerimizi davet ediyoruz."denildi 
Haber: Selçuk Koçaklı

Editör: Eren Aşkar