Yeşilay Şube Başkanı Selahattin Çolak Yeşilay haftası ve Yeşilay 104. yıl dönümü münasebetiyle açıklamada bulundu.
Türkiye’nin en saygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlara bağımsız, sağlıklı ve insan onuruna yaraşır bir gelecek tesis etmek için kararlılıkla çalışmalarını sürdüren Yeşilay 104 yaşında.
Alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla mücadele eden ve toplumun zararlı alışkanlıklardan korunması için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay, 120 Şube, 107 Danışmanlık merkezi ve 2 Rehabilitasyon Merkezi, 100 bini aşan gönüllüsü ve 97 Ülke Yeşilay’ı ile hizmet veriyor.
Yeşilay Haftası nedeniyle açıklamada bulunan Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Selahattin Çolak; Yeşilay son zamanlarda özellikle yurt içinde verdiği hizmetlerine hız kazandırdı. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza sağlı bir yaşam ve gelecek zemini oluşturabilmeleri için ülke genelinde yüzlerce çalışan, 120 şube ve 100 bini aşan gönüllü ile faaliyet göstermektedir. Yeşilay Zonguldak Şubesi, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın bağımlılığa bulaşmamaları adına çeşitli önleyici faaliyette bulunmaktadır. Faaliyetlerin bir bölümü ‘Farkındalık Programı’ ile projelendirilmektedir. Bu projelerle geçtiğimiz yıl Zonguldak’ta yaklaşık, 5 bin öğrenciye ulaşılırken, 2 bin yetişkine Bağımlılıklarla Mücadele Uygulaması ile eğitim verildi. 

Tahsin Erdem şehitleri andı Tahsin Erdem şehitleri andı


Ayrıca bunlarla birlikte Yeşilay, yerelde çeşitli işbirlikleri ve sahada tanıtım faaliyetleri ile Şube ve Yeşilay Danışmanlık Merkezinin (YEDAM) bilinirliğini arttırmaya çalışmaktadır. Zonguldak Yeşilay Danışmanlık Merkezi bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekip ile; alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini desteklemektir. YEDAM’ a 115 numaralı YEDAM Danışma Hattı üzerinden ulaşılarak hizmet alınmaktadır. Bu faaliyetleri arttırarak, bir insanımıza daha ulaşmanın gayreti ile İlimiz için “canla başla çalışıyoruz” dedi.
Haber Merkezi