Uğur Mumcu Kavşağını CHP’li belediyenin 374 günde yaptığını Ay Yıldız, Mithatpaşa Tünelleri kavşağı gibi bir çok projeyi çok kısa sürede yaptıklarına vurgu yapan Belediye Başkanı Alan, Fevkani köprüsünün ancak 3 yılda yıkılacağını iddia eden malum kafalara gerekli cevabı verdiklerini ifade etti. Ulutan Barajından gelen ishale hattı bağlantısının   tamamlanacağı ve Fevkani Köprüsünün son parçasının da Salı günü ortadan kalkacağını belirten Alan, “Bizim yaptığımız hizmetlerin yüzde birini onlar yapmış olsalardı bizlere konuşma hakkı dahi bırakmazlardı. Uzun Mehmet camiini yaptık. Buna karşı çıktılar. Sonra bu kadar büyük camiye ne gerek vardı dediler. Fevkani köprüsünü yıkamazsınız dediler. 626 adımlık şehri Acılık ve Soğuksu ile birleştirdik. İş makinelerinin önüne yatarız dediler. Şimdi ise şehrin önünü açıldı diyorlar. Yok onu TOKİ’ye bunu Emlak konuta yaptırdınız diyorlar. Kime yaptırdığımızın ne önemi var ki. Biz istedik yapıldı. Bunlar her hizmete karşı çıkan zihniyet. 10 Yıl belediyeleri döneminde şehre bir tek çivi çakmayanlar sadece kendilerine yakın olduğunu ifade ettikleri mahallelerin dışındakileri adeta cezalandırdılar. Biz ise 19 Mahalleye eşit hizmet verdik.

Tükenmez toprağa verildi Tükenmez toprağa verildi

2019 Yılında vatandaşımızın bizden tek talebi vardı oda yol. Biz 40 yıldır-30 yıldır asfalt dökülmeyen mahalleleri asfaltladık. Benim akçeli işlerle işim olmaz. Gayri ahlaki işlerle işim olmaz. Bizi karalamaya çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakının ortağı Sayın Dr. Devlet Bahçeli teveccüh göstererek tekrar aday olmama karar verdiler. 2019’da biz tek başımıza seçime girmiştik. Şimdi ise Cumhur ittifakı olarak seçime giriyoruz. Sizlerle hep birlikte başaracağız” dedi.
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Saffet Bozkurt ve Ahmet Çolakoğlu, İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız’ın birer konuşma yaptığı aday tanıtım töreninde Zonguldak belediyesinin son beş yılda yaptığı çalışmalar slayt olarak katılımcılara izletildi. 

KANDİL’LE BERABER YÜRÜYORLAR

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP’nin DEM ile ortaklığını artık saklamadıklarını ifade ederek, “Bunlar Bebek katili Apo’ya neredeyse kırmızı halı serecekler. PKK Destekçisi sözüm ona şarkıcı, türkücünün elini eteğini öpüyorlar. Terör destekçisi parti ile aleni şekilde Kandil’den aldıkları talimatlarla çalışmaya başladılar. Bizim ortağımız bizim gibi vatan uğruna   ve can verenlerin birlikte yürüdüğü yoldur. Aradaki temel fark bu. Kırgınlıklar, gücenmeler darılmalar olmuştur. Ancak bizim kutsal bir davamız var. Bu kutsal davanın bir partisi var. Bu davaya gönül v erenlerin partisine ve davasına kırılmaya, gücenmeye hakkı yoktur. İnsan çocuklarıyla bile problem yaşıyor. Davasıyla yaşayamaz. Birlik ve beraberlik için bu seçimi de alacağız. Ve Cumhurbaşkanımız, Dünya lideri Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mahcup olmayacağız” diye konuştu. 
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Karayoların da Cumhuriyet tarihinden buğuna yapılanda daha fazla hizmet yaptıklarını kaydederek, “Belediyelerdeki başarılarıyla iktidara yürümüş bir siyasi hareket olarak, 31 Mart’ta Zonguldak ‘ta yeni bir destan yazmak istiyoruz. Bizim Zonguldak ‘ta yapacak çok işimiz, şehrimize kazandıracak çok eserimiz, hemşehrilerimize verecek çok hizmetimiz var. Zonguldak ‘ta başkanımız Ömer Selim Alan ile yola devam inşallah” dedi.