Bayramlaşma programı belli oldu Bayramlaşma programı belli oldu

CHP İl Başkanı Devrim Dural, CHP Zonguldak Milletvekili Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci, CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Aslan, CHP Kilimli İlçe Başkanı Şükrü Velioğlu, CHP Zonguldak eski İl Başkanları Murat Pulat, Halil Furat, Hakkı Güney, CHP Kozlu İlçe eski İlçe Başkanları Seyfettin Ceylan ve Cengiz Bank, CHP İl Genel Meclisi ve Kozlu Belediye Meclis Üyeleri, CHP Kozlu Belediye Başkan Aday Adayı Tolga Gören, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney, CHP Kozlu İlçe Kadın Kolları Başkanı İlke Erel ve partililerin yoğun katılığım sağladığı Danışma Kurulu Toplantısı’nın Divan Başkanlığını ise Kozlu İlçe eski Başkanı Temel Kıral üstlendi.  CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, Kozlu İlçe Danışma Kurulu’na gönderdiği mesaj partililer tarafından büyük alkış aldı.
ARSLAN: “KOZLU BELEDİYESİ’Nİ 20 YIL SONRA KAZANDIK”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan Danışma Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan yaptı.
2024 yerel seçimlerinde Kozlu Belediyesi’nin kazanılmasında emekleri olan belediye başkan aday adayları ile partililere teşekkür ederek sözlerine başlayan Arslan; “13 Ağustos 2023 tarihinde göreve geldiğimiz günden beri üyelerimize ve Kozlu halkımıza verdiğimiz bir söz vardı. Dedik ki; Kozlu Belediyesini kazanacağız. Bu inançla çıktığımız yolda örgütümüzle çalışmalara başladık. Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu İlçe Başkanlığının; Kozlu’daki çalışmalarını hem basın yoluyla, hem de sosyal medya hesaplarımızdan duyurduk. Kongremizde de dediğimiz gibi; Belediye Başkan adayımız anket yöntemiyle belirlenecek ve Kozlu halkının da görmek istediği Belediye Başkanı aday olacak. Örgütümüze teveccüh gösteren 5 tane birbirinden değerli belediye başkan aday adayımız başvuru yaptı. 5 aday adayımızla Kozlu’da bu zamana kadar yapılamayan bir ilki gerçekleştirdik. Kendilerine çok teşekkür ederim. Aday adaylığından adaylığında Altuğ Dökmeci Başkanımızı yalnız bırakmayıp, birlikte çalışmalara destek olan aday adaylarımıza tekrardan teşekkür ediyorum.
İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz, kadın kollarımız, gönüllü gençlerimiz ve üyelerimizle her gün ev ev kapı kapı gece gündüz demeden çalıştık. Belediye meclis üyelerimiz belirlendikten sonra onlarında destekleriyle 8 mahallemizde 2. tur çalışmamızı gerçekleştirdik. İl Genel Meclis üyelerimiz gündüz köy programlarına, akşam merkezdeki çalışmalarımıza destek verdiler. Kozlu ilçemizde belediye başkanlığını kazandık. 11 belediye meclisi ve 2 il genel meclisi üyemiz ile yolumuza devam ediyoruz. Kozlu Belediyemizde 20 yıldır özlenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Halkımızın hasret kaldığı sosyal demokrat, halkçı, şeffaf belediyeciliği halkımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Seçilmiş Belediye Başkanımız rantın değil, halkın yanında olacak ve olmaya devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Danışma kurulumuza katıldığınız için çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.
DÖKMECİ: “KOZLU’DA ÇOK ZOR BİR SEÇİM KAZANDIK”
Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci ise partililere yaptığı konuşmada; “31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir özveri ve çalışma temposu içerisinde başarıya giden yolda en önemli yapı taşlarını oluşturan siz partililerimiz ve örgütümüzün değerli mensupları. Her birinizi içtenlik ile kutluyorum. Türkiye şartlarının ve elverişsiz ortamın en acımazsız olduğu bir dönemde yerel seçimlerde Türkiye’miz ve Kozlu özelinde başarması çok zor olan seçim galibiyetini almış bulunmaktayız. Fakat ne yazık ki bu şartlarda almış olduğumuz seçimden sonra sevincimiz çok kısa sürdü. Çünkü zaman sevinerek günlerimizi geçirme zamanı değil, çalışarak yeni seçimlerde daha büyük başarılara imza atma zamanıdır. Seçim gününe kadar yürüdüğümüz yolda hepimizin kendince tereddütleri vardı değil mi? Size bir bilgi vereyim kendim ile alakalı. Benim seçimi kazanmak ile alakalı hiç tereddüdüm olmadı. Neden biliyor musunuz? Çünkü kafamı her nereye çevirsem siz değerli partililerimizi görüyor ve inancım her geçen gün daha da artıyordu.
Seçimden önce de söylediğim gibi biz bir yumruk olacaktık ve masaya hep beraber yumruğumuzu vuracaktık. Yumruğumuzu oluşturan en kuvvetli bileşenimiz siz partililerimiz ve siz partililerimizin inancı idi. Bu güne kadar geldiğimiz bu süreç aslında her şeyin başlangıcı. Türkiye’mizdeki değişim rüzgarının ve memleketimizi iyileştirme sürecinin bir parçası olmaktan onur duyduğumu belirterek yeni başarılar için Cumhuriyet Halk Partisi üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı olmaktan gurur duyduğumu belirterek hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.
“FİNANSAL BOZUKLUK BİLEREK VE İSTEYEREK YAPILDI”
İsterseniz çabalarımız sonucunda galip geldiğimiz ve devir aldığımız belediyemiz hakkında biraz bilgi de vereyim.
Belediyemiz yaklaşık 700 milyon TL civarında bir borç yükü ile karşı karşıya. Finansal bozulumun bir kısmı bilerek isteyerek yapıldığı da tespitlerimiz arasında mevcut. Gelir kapılarının kapatıldığını ve düzenli gelir kaynaklarının çalışmadığını da tespit ettik. Yaklaşık iki aylık görev süremiz esnasında maaşlar ile alakalı bir sıkıntı oluşturmadık ve kendi imkanlarımız ile yapmaya çalıştığımız imalatları borçlanmadan yapmaya devam ediyoruz.
Kurum içi personelimize en başından belediyecilik ile alakalı eğitimler düzenliyor, işverenimizin siz halkımız olduğunu anlatıyor ve ona göre çalışmaları için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Meclis üyelerimiz ve ben ve ayrıca partimiz ilçe örgütü ile tüm gücümüzü vererek bu kötü hatta çok kötü belediyemizin ve kentleşemeyen Kozlu’muzun bir an önce hak ettiği değeri kazanması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu süreç içerisinde bizim ağzımızdan çıkmayan sözler dedikodu mekanizmaları ile başka başka yerlere gidecek şekilde pompalanıyor. İnanmayın güvenmeyin. Görevi devir aldığımızdan beri ve sonuna kadar sizleri ve kendimizi utandırmadan en efektif şekilde çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyor ve hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
ERTUĞRUL: “KOZLU’DA BÜŞÜK BİR ZAFER ELDE ETTİK”
CHP Zonguldak Milletvekili Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul ise konuşmasında; “Daha önce Kozlu Belediyesi'nin önünde bir konuşma yapmıştık bundan sonra yolumuzun daha zor olduğunu, çetrefilli olduğunu, seçimi çok zor şartlarda kazanabileceğimizi çok iyi mücadele etmemiz gerektiğini konuşmuştuk.
Zonguldak ve ilçelerini düşündüğümüzde en zor seçim alınabilecek yer Kozlu’ydu karşımızda çok tecrübeli bir başkan ve onun ekibi vardı. Bu belediyeyi almanın tek yolu vardı gerçekten birlik olmak ve omuz omuza vermekti. Gerçekten Kozu'da katıldım. Seçim çalışmalarında şunu net bir şekilde gözlemledim tüm Kozlu Cumhuriyet Halk Partisi Ailesi Kozlu'da seçimi kazanacağına kesinlikle ve kesinlikle inanmıştı. Çok üstün çalışma gösterdiler, defalarca ziyaretler yaptılar, insanlarla birebir görüştüler gerçekten girilmedik hane kalmadı. Ulaşamadıkları insan kalmadı kendimizi çok iyi ifade ettik. Başkanımız ve Belediye Meclis üyelerimiz, il ilçe başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz tüm Cumhuriyet Halk Partililer çok ciddi çalışma temposuyla çok ciddi bir seçim süreci geçirdiler ve bunun sonunda biz bunu başardık.
Tüm Kozlu Cumhuriyet Halk Partisi ailesini canı gönülden tebrik ediyorum ve bunun bir parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Birinci aşamayı başardık atlattık bundan sonra başkanımızın da ifade ettiği gibi zor şartlarda çalışan daha doğrusu çalışamayan bir belediye yapısıyla karşı karşıya olduğumuzu gördük. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bölgemizde de artık tüm gözler Cumhuriyet Halk partili yerel yönetimlerin üzerinde, neyi doğru yapıyoruz, neyi yanlış yapıyoruz, nerede başarılıyız, nerede başarılı değiliz herkes bunu gözlemliyor. Neden genel başkanımızın da söylediği gibi, çünkü bize bir fırsat verildi bu fırsatı iyi değerlendirebilirsek bu sürecin sonunda biz iktidar olacağız. O yüzden hiçbirimizin hiçbir şekilde hata yapma lüksü yok. Bütün çalışmalarımıza, hareketlerimize, yaptığımız basın açıklamalarına, birbirimize karşı olan tavırlarımıza her şey çok dikkat etmek zorundayız. Seçilen yerel yönetim kadroları mevcut örgütlerimizle birlikte uyumlu bir şekilde çalışacak ve sosyal demokrat belediyeciliğin ilkelerine uygun bir şekilde insanların gönlünü fethedecek bizim iktidar olmamızın tek yolu bu, seçimi kazandık artık insanların gönlünü genel iktidara sahip olacak şekilde kazanmak zorundayız. O yüzden çok ama çok çalışmalıyız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi tek bir şeye ihtiyacımız var o da çalışmak. Zafer, zafer benimdir diyebilenlerimdir. Türkiye'de bir fırsat verilmiştir biz Zafer olarak görmüyoruz ama ben Kozlu'da gerçekleştirdiğimiz bu başarıyı gerçekten bir zafer olarak görüyorum. Biz Kozlu'da bir zafer elde ettik” şeklinde konuştu.
DURAL: “KOZLULULAR SALTANATA SON VERMİŞTİR”
CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural ise partililere yaptığı konuşmada; “Biliyorsunuz Türkiye'de seçimden 1. Parti olarak çıktık. Bu bizim için sadece bir başlangıç, önümüzdeki başarıya uzanan yolun başlangıcı. Önümüzde ekilmemiş bir tarla var Sayın Genel Başkanımızın bizlere söylediği gibi bize verilen tüketici kredisi değil, yatırım kredisi kazandığımız belediyeler, yerel yönetimler aracılığıyla bu çaba içerisinde olacağız ve önümüzdeki seçimlerde iktidar olmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz.
Zonguldak'ta 8 ilçenin 6 tanesini kazandık. Aynı zamanda 6 tane de belde kazanmış durumdayız. Toplamda 12 tane seçim bölgesinde seçimleri birincilikle bitirmiş durumdayız. Bu büyük bir başarıdır. Bu başarı bizi mutlu etti mi? Tabii ki etti. Daha üst düzeyde bir başarı bekliyorduk. Elbette ki bu açıdan biraz buruk bir sevinç yaşadık. Bütün bölgeleri kazanamazsınız elbette, karşınızda ciddi bir rakip vardı. Kıl payı kaybettiğimiz belediyeler oldu. Bizim için zafer yeterli değil üzerine koyarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Kozlu'dan sistematik ve bilimsel iyi bir çalışma yaptık. Kozlu'da değişime ihtiyaç vardı bunu Merve Başkanla ve örgütüyle bu değişimi biz gerçekleştirdik. Sonrasında il örgütümüzü yeniledik bu değişim döngüsü ve mottosuyla toplumda büyük bir heyecan yarattığımızın zaten farkındaydık. 
Kozlu'da 5 tane aday adayımız çok değerli çalışmalar yaptı. Esnaf ziyaretlerimizde gördük ki Kozlu değişime hazırdı. Yenilgi kabul edilemez. Hiçbir sol görüşlü insan, hiçbir Atatürkçü, demokrat, hiçbir Cumhuriyet sevdalısı peşinen yenilgiyi kabul etmez ve etmemelidir. Biz 25 seçim bölgesinde seçime girdik, hepsinde de kazanacağız diye girdik. Seçimi kaybedeceğiz diye seçime girilmez. Dolayısıyla Kozlu'da da seçimi alacağımızdan biz emindik. Bu anlamda Kozlu'daki seçime destek veren, gönül veren, çalışan partililerimize en başta Sayın İlçe Başkanımız Merve Arslan ve ekibine değerli Kozlulara, değerli hemşerilerime, değerli Belediye Başkanıma ve her birinize yürekten teşekkür ediyorum. Kozlu'daki başarının mimari sizsiniz. Örgütüm adına bir teşekkürü de 5 tane aday adayımıza yapmak istiyorum. 5 tane aday adayı gocunmadan, yüksünmeden son ana kadar çalışmayı bırakmadan Kozlu’yu defalarca dolaştılar onlara da çok teşekkür ediyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde hepimize yetecek kadar görev ve sorumluluk var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin sıradan bir üyesi olmak bile büyük onur ve şereftir. En fazla seçim bürosu açılan Kozlu ilçesiydi. 8 tane seçim bürosu açıldı Kozlu'da. Anketler yapıldı, 60 tane ev toplantısı yapıldı, kahve toplantıları yapıldı. Halk değişimi istiyordu. Kozlu’da alınan oy 11.328 ve biz Kozlu'da zoru başardık” dedi.

Editör: Eren Aşkar