İstanbul Açı Koleji U10 Erkek Minik Basketbol Takımı, İstanbul Okul Sporları Sarıyer İlçesi Minik Erkek Basketbol Birinciliği Final mücadelesinde Özel Maslak Bilfen Okullarını 22 – 18 mağlup etti. 
Kdz. Ereğli Belediye ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’ın torunu Duhan Urcu’nun da forma giydiği Açı Koleji bu sonuçla Sarıyer Minik Erkek Basketbol Turnuvası şampiyonu oldu.
Duhan Urcu, şampiyonluk kupasını kaldırdıktan sonra mutluluğunu annesi Tuba Posbıyık Urcu ve eskrim Sporu yapan kardeşi Tuva Urcu ile paylaştı.

Milli sporcudan valiye ziyaret Milli sporcudan valiye ziyaret


Kdz. Ereğli Belediye ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık ise Açı Koleji forması altında şampiyonluk yaşayan torunu  Duhan Urcu’yu sosyal medya hesabından tebrik ederek şunları söyledi: “ Torunum, Duhan Urcu’nun da forma giydiği İstanbul Açı Koleji U10 Erkek Minik Basketbol Takımı, İstanbul Okul Sporları Sarıyer İlçesi Minik Erkek Basketbol Birinciliği Final mücadelesinde Özel Maslak Bilfen Okullarını 22 – 18 mağlup ederek, Sarıyer Bölge Şampiyonu oldu. Kendisini ve tüm takım arkadaşlarını kutluyorum, sevgiyle kucaklıyorum. 
Duhan’ı basketbolda, Tuva’yı eskrimde elde ettiği başarılarından dolayı kutluyorum ve destekliyorum. Tüm çocuklarımızın sanat ve spor yapmaları için her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Çünkü: başarı sadece çocuklarımızın akademik becerileri değil, beraberinde yürüttükleri sanat ve spor aktiviteleri ile sağlanır. Sevgilerimle.”dedi
Haber: Selçuk KOÇAKLI