Yaşamını Japonya’da sürdüren Türk İş İnsanı Murat Enşici’nin başkanlığını yaptığı Kader Birliği Derneği (GOEN), Çaycuma Belediyesi aracılığıyla, 6 Şubat’ta meydana gelen depremde büyük hasar gören Hatay’a yardım elini bir kez daha uzatıyor. Daha önceleri Hatay’a bir tır dolusu yardım gönderen GOEN, bu kez, Çaycuma Belediyesinin şirketi ÇAYBEL tarafından Hatay Gazi Mustafa Kemal Üniversitesi yerleşkesine yapılan konutlardan birinin finansmanını üstleniyor. GOEN tarafından maliyeti karşılanan konut daha sonra üniversiteye bağışlanacak. ÇAYBEL, konutun üzerine GOEN tarafından yaptırılıp üniversiteye bağışlandığına dair bir plaket asacak.

ENŞİCİ: “DİLİMİZ, DİNİMİZ, KÜLTÜRÜMÜZ BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLI OLSA DA HEPİMİZ İNSAN OLMA ORTAK PAYDASINDA BULUŞUYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda yapan GOEN Başkanı Murat Enşici, “Japonya, birçok afetin de yaşandığı bir deprem bölgesi. Başkanı olduğum dernek aracılığıyla depremde, selde zarar gören Japon bölgelerine yardımlarda bulunmuştuk. Şimdi onlar bizim yardımımıza koşuyor. Daha önce bir TIR dolusu malzeme gönderdiğimiz Hatay’a, şimdi de Çaycuma Belediyesi aracılığıyla bir deprem konutu yaptırıp Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine bağışlayacağız. Dilimiz, dinimiz, kültürümüz birbirinden çok farklı olsa da hepimiz insan olma ortak paydasında buluşuyoruz. Japon ve Türk dostluğunun gelişimi için de katkı olan bu çalışmaya olanak sağladığı için Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

KANTARCI: “ÇAYCUMA’MIZIN, ÜLKEMİZİN YARARINA OLACAK İŞBİRLİKLERİ GELİŞTİRMEK İÇİN BİRÇOK YETKİLİ İLE GÖRÜŞECEĞİM”

Yaşamını Japonya’da sürdüren oğlunu ziyaret etmek için Japonya’ya giden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, burada bir dizi temasta da bulunacak. “Yapacağım ziyaret sırasında başta Japonya’daki büyükelçiliğimiz ve Japon yetkililerle temaslarda bulunacağım. Uzun yıllardır Japonya’da yaşayan Zonguldaklı hemşerimiz Murat Enşici kardeşimle temasa geçtim. Sağ olsun büyük bir şevkle ziyaretimi programladı.” dedi.

ZİYARET SONRASI, ÇAYCUMA’NIN JAPONYA İLE ÇOK DAHA İLERİ DÜZEYDE MÜNASEBETLERİ OLACAK

Aslan Kırmızı hayatını kaybetti Aslan Kırmızı hayatını kaybetti

Kantarcı açıklamalarını, “Hem oğlumla hasret giderip hem de Çaycuma’mızın, ülkemizin yararına olacak işbirlikleri geliştirmek için vali, belediye başkanı, büyükelçimiz düzeyinde yetkililerle görüşeceğim. Murat kardeşim bu arada, başkanı olduğu GOEN aracılığıyla, Hatay’a yaptığımız deprem konutlarından birinin yapımını da üstlendi. Bu kadirşinas davranışı, hem de hazırladığı zengin program nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyorum. Öyle ümit ediyorum ki, bu ziyaret sonrası, Çaycuma’nın Japonya ile çok daha ileri düzeyde münasebetleri olacak.” diyerek tamamladı.