Açıklamasında çalışmaların kış mevsimine rağmen hız kesmeden devam ettiğini belirten Vekil Avcı, yol hakkında detayları anlattı.

Kotra, lansmana katılacak! Kotra, lansmana katılacak!

Vekil Avcı’nın açıklamasının tamamı şöyle:

"Devrek ilçemiz ile Kdz. Ereğli ilçemizi birbirine bağlayacak olan 32 km lik yol çalışmalarımız, kış mevsimi olmasına rağmen hız kesmeden devam ediyor.
Bilindiği üzere mevcut karayolu çalışmasının Devrek-Vakıfköy arasındaki 17 km lik sathi Asfalt kaplaması tamamlanmıştı. Daha sonra Vakıfköy-Armutlucuma arasındaki 6 km lik imalat yönünden zor olan etapta çalışmalar halen devam etmektedir. Burada hali hazırda 3 adet menfez çalışması ve selden zarar gören bölgede istinat duvar çalışması devam etmektedir.
Bugün ise Güneşli mevkiinde daha önce mekaniği serilen zemin üzerine 2 km boyunca Asfalt serimi gerçekleştiriyoruz.

Bu çalışma tamamlığında, Çaylıoğlu mevkiinde çalışmalara başlanacak olup, bu mevkide yapılacak çalışmaların imalat yönünden daha elverişli olacağı ve çalışmaların daha da hızlanacağı beklenmektedir.


Bölgede yapılan çalışmaların, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Başkanlıklarımız tarafından takibimizde olduğunun halkımız tarafından bilinmesini ister, yapılan çalışmaların hayırlı olmasını dileriz."

HABER MERKEZİ