Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Ankaraspor-Nazilli Belediyespor  arasında oynana ve 0-0 berabere biten maçın istatistik rakamları hakkında açıklama yaptı.  
Dural, İki takım oyuncularının 90 dakikada hiçbir şut girişiminde bulunmaması, ruhsuz bir futbol ortaya koyması İki takımın da 1 puanla hedefine ulaşacak olması kamuoyunda şüpheye yol açtı. Maçın istatistikleri hayatın doğal akışına ve sporun mantığına aykırı gelişmiştir ifadelerine yer verdi. 
Devrim Dural’ın açıklaması şu şekilde: “Al gülüm ver gülüm bu nasıl futbol!. Eski adı Osmanlıspor olan ve onursal başkanı eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olan Ankaraspor, 1. Lig'e yükselme play-off'larına katılabilmek için ligi ilk 6 sıra içerisinde bitirme mücadelesi veriyordu. Karşılaşma öncesinde 56 puanla 6. sırada bulunan Ankaraspor, ligin bitimine 1 hafta kala, en az 1 puan alması halinde bu hedefini garantilemiş olacaktı.
Nazilli Belediyespor ise müsabakadan 1 puan alması halinde kümede kalmayı garantileyecek ve Zonguldak Kömürspor ligden düşecekti.
Maçın sonucu her iki takımında lehine gelişerek 0-0 sona erdi ve Zonguldak Kömürspor’ umuz ligden düştü.
Ankaraspor-Nazilli Belediyespor karşılaşmasının istatistikleri, maç sonunda kamuoyunun gündemine oturdu. İki takım oyuncularının 90 dakikada hiçbir şut girişiminde bulunmaması,ruhsuz bir futbol ortaya koyması İki takımın da 1 puanla hedefine ulaşacak olması kamuoyunda şüpheye yol açtı. Maçın istatistikleri hayatın doğal akışına ve sporun mantığına aykırı gelişmiştir. Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz,sonuna kadar Zonguldakspor’umuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. "dedi
Haber: Selçuk KOÇAKLI

TFF 3. Lig planlaması yapıldı...Zonguldak Kömürspor! TFF 3. Lig planlaması yapıldı...Zonguldak Kömürspor!

Whatsapp Image 2024 04 29 At 2.11.06 Pm