Ordu İl Başkanlığı Binasında gerçekleştirilen Ordu İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuşan CHP Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Av. Merve Kır konuşmasına başlamadan önce yakın tarihte Ordu Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde meydana felen sel felaketinde hayatını kaybeden Hatice Kocakoç rahmetle andı ve Ordulu vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Partisinin Ordu İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuşan CHP Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Av. Merve Kır, şöyle konuştu

“Şu salona bakınca, gözlerinizdeki ışıltıyı, yüreğinizdeki sıcaklığı hissedince doğru
yerde ve doğru insanlarla olduğumun bir kez daha farkına vardım. Hepimizin yüreğindeki sevda aynı,
Her yürek aynı tempoyla, aynı güçle çarpıyor. Cumhuriyete olan sarsılmaz inanç ve bağlılıkla, Ordu’ya ve ülkemize olan sevdayla, hizmet aşkıyla yanıyor yüreklerimiz.

Cumhuriyet Halk Partisi bir ulusun vatanını kurtarmak için yedi düvele karşı verdiği en meşru savaşın meydanlarında kurulmuştur. Bu parti emperyalizme karşı mücadelede mazlum milletlere örnek olan, saltanatı kaldıran, geride bıraktırılmış bir ulusu muasır medeniyetlerin önüne geçirmek ülküsüyle kurulan Cumhuriyetimizin kurucu partisidir

Atatürk ilke ve devrimleri ve cumhuriyetin altı oku birdir. Orada devrimcilik oku vardır. Devrimcilik demek çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak demektir. Yaşadığımız alanın sosyal, hukuksal, kültürel olarak dönüştürülmesidir. Bu devrimcilik oku her zaman CHP’ye yol göstermiştir. Politikalarımızı biçimlendirmiştir.

Ülkemiz bugün ne yazık ki siyasi, sosyal veya ekonomik zeminde adı konmamış bir buhran dönemini yaşamaktadır. Toplumsal cinsiyet eşitliği, toplumsal adalet, şeffaflık, demokrasi ve hukuk devleti hedefi olmayan AKP iktidarı yaşamın her alanında şiddet üretmekte, şiddeti beslemektedir. 

Kadınlara yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin çok derin ve yakıcı olduğu ülkemizde, bir gece kararnamesiyle çıkılan İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN, MEDENİ YASAMIZDAN, KAZANIMLARIMIZDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ. Tüm karar mekanizmalarında, yargıda, siyasette, meslek örgütlerimizde gerçek eşitlik sağlanana kadar mücadele edeceğiz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Şiddetsiz, ayrımsız, özgür bir yaşam için mücadele edeceğiz. Partimizde yüzde 50 cinsiyet kotası ve fermuar sisteminin takipçisi olacağız. Tüzük Kurultayı’nda hepimizi mutlu edecek, değişikliğin hayata geçmesini sağlayacağız. Kadın Kollarının yaşadığı tüm zorlukları yaşamış, örgütten gelen bir kardeşiniz olarak tüm bu zorluklara Genel merkezimiz ile birlikte çözüm üretecek çalışmalar yapacağıma söz veriyorum. İl ilçe başkanlıklarımızı adeta bir proje üretim merkezi haline getireceğiz.

Yerel yönetimlerdeki Planlama ajanslarımızı devreye sokarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği ülke için sorumluluk alacak ve kadınlarımızın siyasi hayat içinde de daha fazla politikleşebilmesi için mücadele edeceğiz.. 

Madenci korosu yasta Madenci korosu yasta

Önümüzdeki süreçte bizi iktidara taşıyacak kadrolar buradan çıkacak. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarını hak ettiği noktaya taşımak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bunu yapacak enerjimiz, gençliğimiz var.

Sizlerin desteği bizim için çok önemli, çok kıymetli. Bu güzel yolda mücadelemizi hep birlikte büyütecek, el ele kol kola omuz omuza vererek birlikteliğimizi arttıracağız

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, onların tüm sorunlarında, en dertli hissettikleri anlarında yanlarında biz olacağız. Söz veriyoruz biz olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Mesele söylem değil, eylem diyerek tüm cesaretim, dürüstlüğüm ve samimiyetimle;
 kendimi Önce Allah’a, sonra sizlere, sonra Cumhuriyet Halk Partimize büyük aileme emanet ediyorum.

Kaynak: Bülten