Sinan Engin Etik Kurulu’na seslendi: Zonguldak sizi bekliyor! Sinan Engin Etik Kurulu’na seslendi: Zonguldak sizi bekliyor!

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta normal sezon tamamlanırken, Ankaraspor - Nazilli Belediyespor arasındaki şaibeli maçın yankıları ise sürüyor.
Bilindiği gibi geçen hafta Ankaraspor - Nazilli Belediyespor maçında şut bile atılmadan 0-0 berabere bitmiş ve bu nedenle temsilcimiz Zonguldak Kömürspor küme düşmüştü. 
Ankaraspor ise play-off'a Nazilli Belediyespor'da lig'de kalmıştı.
TFF bu şaibeli maçla ilgili incelemelerini hala sürdürürken, vereceği karar ise merakla bekleniyor.
Ayrıca Nazilli Belediyespor maçında şut bile çekmeyen Ankaraspor, nedense dün Altınordu maçında tam 10 şut çekti 3'ü ise golle sonuçlandı.
90 dakika boyunca Altınordu karşısında kazanmak için varını yoğunu ortaya koyan Ankaraspor, Altınordu kalesine tam 10 şut çekmesine rağmen maç 3-3 berabere bitti.
Altınordu kalesine şut yağmuruna tutan Ankaraspor, nedense Nazilli Belediyespor maçında ise al gülüm ver gülüm maçı oynamıştı.
Zonguldak Kömürspor yönetimi ise bu iki maçın istatistiklerini ortaya koyarak TFF'ye açık çağrı yaptı. Ve kararını biran önce vermesini istedi.


İŞTE ZONGULDAK KÖMÜRSPOR YÖNETİMİNİN YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE
"TFF'ye açık çağrımızdır. Geçen hafta oynanan ve ligdeki kaderimizi yakından etkileyen Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili devam eden inceleme sürecinin derinleştirilmesini istiyoruz. Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı sıradan bir maç değildir! Öncesinde neler yaşandı, neler konuşuldu bilmek hakkımız. Türk futbolunda temiz futbol için bu maçla ilgili gereğinin biran evvel yapılmasını bekliyoruz. O maçın istatistikleri uzlaşı iddialarını doğrular nitelikte. Nazilli Belediyespor maçında “0” istatistikle oynayan Ankaraspor, dün nasıl oluyor da Altınordu karşısında 3 gol buluyor ve istatistik rakamları yukarıya çıkıyor?
Ankaraspor’un Nazilli Belediyespor’la oynadığı maçın istatistikleri ile dün Altınordu ile oynadığı maçın istatistiklerini karşılaştırdığımızda aradaki farkı net bir şekilde göreceksiniz. Şimdi takdiri siz değerli spor kamuoyuna bırakıyoruz!"denildi 
Haber:Selçuk Koçaklı