İtfaiyeci Hüseyin Turan toprağa verildi İtfaiyeci Hüseyin Turan toprağa verildi

Durak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Yerel seçimlerden sonra bugüne kadar atanamayan öğretmenler ve mülakat mağdurları, emekliler, çay üreticileri ve buğday üreticileri için düzenlenen mitinglerden sonra 30 Haziran'da Kocaeli'de ‘Emek Mitingi’ düzenlenecektir.
Türkiye’nin dört bir yanındaki; emeklisi, işçisi, çiftçisi, öğrencisi, esnafı 'Geçinemiyoruz' diyor. Madem ki geçinemiyorsunuz, madem ki sonuç yok, o zaman asgari ücrete zam yapılması gereken günden bir gün önce Kocaeli'de, Gebze'de  büyük” Geçinemiyoruz Mitingi' yapılacaktır. 
Türkiye'de emeği sömürülen, yıllarca çalışmasının sonucunda emekli maaşı pula dönen, ürünü para etmeyen,  asgari ücretle yaşam savaşı verenleri, hayat pahalılığı altında ezilenleri, yıllarca bu ülkenin ekonomisine katkı koyan emekçileri ve onların yaşadığı bu zulmü yüreklerinde hisseden herkesi 30 Haziran’da Kocaeli Gebze’de Geçinemiyoruz Mitingi' ne bizlerle birlikte olmaya çağırıyoruz.
Ekonomik krizin en can yakıcı hali ile yaşandığı bu günlerde, tarafımız her zaman emekten ve emekçiden yanadır. Ezilen, hor görülen, mağdur olan kim varsa, sesi, soluğu çığlığı olmaya devam edeceğiz ve vatandaşımızın açlıkla sınanmasına asla izin vermeyeceğiz.  
Sesimizi tüm Türkiye’ye duyuracağız!!
Bizler, iktidarın milletimize yaşattığı ekonomik sıkıntıların sorumluluğuna ortak olmayacağız, yanlışlarına doğru demeyeceğiz. Onlara dur diyeceğiz!
Geçinemiyoruz Mitingi'ne katılmak isteyen vatandaşlarımız için Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanlığı ve tüm İlçe Başkanlıklarımız ücretsiz otobüs kaldırılacaktır. Katılmak isteyenlerin İl Başkanlığımıza ve İlçe Başkanlıklarımıza müracaat etmeleri rica olunur” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi