Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu riyasetinde gerçekleşen eğitim seminerinin açılışında yaptığı konuşmada, “" Et-tekrârü ahsen velev kâne yüz seksen"  180  kez de olsa tekrar ediniz. Bilgi bizim en büyük sermayemizdir. Düzenlemiş olduğumuz eğitimlerle öğrendiklerimizi tekrar ederek eksikliklerimizi gideriyoruz.  Ormanların takip ve kontrolünde mevzuatlar dahilinde gerekli kontrollerin yapılması, iş ve işlemlerin aksatılmadan yerine getirilmesini vurgulayarak, eğitimin hayırlara vesile olması temenni ederi” dedi.
Eğitimde, T.C. Anayasasının 169 Maddesi, 6831 sayılı Orman Kanununun 16, 17/3  ve 18 ve 25.inci Maddeleri  ve  bu  maddelerin  uygulama  yönetmelikleri,  Orman  Genel  Müdürlüğünün  talimatları, işletmenin faaliyeti esnasında ve iptallerden sonra 3 yıl, 5 yıl rehabilitasyon planı ve kademeli kapatma planları kontrolü, vaziyet planı uygunluk kontrolü, verimli toprak depolama alanlarını arazide kontrolleri, koordinatlı kazıkların normlara uygun olması, sınır kontrolleri, ORBİS girişleri, raporlama teknikleri, izin iptal aşaması ve önceden iptal edilmiş sahalarla ilgili sorumluluklar, ÇED Raporları hassasiyetler, bedel hesaplamaları, süreli ve indirimli bedeller takip işlemleri, izinlerde süre ve süreçleri ele alındı.
Bölge Müdür Yardımcısı Necmettin Aşçi, İzin ve İrtifak Şube Müdürü ve Şube Teknik Personeli tarafından verilen eğitime; Bartın ve Ulus İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme ve Kadastro Mülkiyet Şefleri katıldı.

Başkan’dan ilginç paylaşım GS mi? FB mi? Olsun Başkan’dan ilginç paylaşım GS mi? FB mi? Olsun