Balık mesaisi! Balık mesaisi!

Kadıtarlası'ndan vatandaşın, Erdemir Caddesi'nde bulunan nöbetçi eczaneyi ulaşıp evine dönebilmesi için 68 lira ödemesi ve 4 araç değiştirmesi gündemdeki yerini koruyor.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, vatandaşların şikayetçi olduğu halk otobüslerinde belediye ve halk otobüsleri kooperatifinin girişimleri ile İstanbul Teknik Üniversitesi'nde profesörlerin yeni bir düzenlemeye gittiğini duyurmuş, yeni bir sisteme geçileceğini açıklamıştı.

Vatandaşlar yaşadıkları mağduriyetleri dile getirirken halk otobüsü esnafı da sürece ilişkin açıklamada bulundu. Önder Gazetesi'ne gönderilen yorumda ise Ereğli'nin neredeyse yarısının ücretsiz taşındığı, artan ekonomik koşulların şoför esnafını sıkıntıya soktuğuna dikkati çekti.

Şoför esnafı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Maşallah herkes problemlerden bahsetmiş kimse halk otobüsçü esnafın problemlerinden bahsetmemiş. Ereğli'nin neredeyse yarısı ücretsiz biniyor, bunu kim karşılıyor? Ben gidip fırından bedava ekmek alamıyorum, ya da manavdan meyve almıyorum. Marketlere de gidip bedava bir şey alamıyorum. Ücretsiz taşımalar karşılığında komik bir rakam veriliyor. Madem ücretsiz taşınacak otobüslere tam basın, halka otobüsçü esnafı karşı karşıya gelmesin. Belediye her ay belli bir biniş karşılığında para alıyor. Mazot durmadan zamlanıyor. Yedek parçalar, bakımlar, sigorta, kasko derken şuan halk otobüsçüler her ay zararına çalışıyor. Madem öyle biniş ücretlerini de mazota endeksleyelim. Tüm problemler bitmiş geriye halk otobüsçüler kalmış gibi."