Bölgesel Amatör Lig 6. Grup'ta dün temsilcimiz Alaplı Belediyespor'a 4-0 mağlup olan Eskişehirspor, bir grup taraftarları tarafından saldırıya uğradı.
Bir grup taraftar futbolcuları taşıyan takım otobüsünü Eskişehir Çukurhisar'da durdurarak,  önce sözlü sonrada beyzbol sobası ve kesici aletlerle saldırdığı  iddia edildi.
Yaşanan olaylara ilişkin Eskişehirsporlu futbolcular ortak açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şu şekilde "Alaplı Belediyespor müsabakası dönüşü şehir girişine yakın bir noktada 6-7 araba ve 30-40 kişilik kendini bilmez Eskişehirspor taraftarının, Eskişehir girişi Çukurhisar bölgesinde arabaları yolun ortasında ilerlerken önlerinin kesildiğine dikkat çekilerek, “Taraftar grubunun zorla otobüse binip kiminin ellerinde beyzbol sopası kiminin elinde kesici aletler ile bütün takım olarak darp edildik.
Otobüsün içinde çaresiz ve savunmasız bir şekilde başımıza yüzümüze yumruklar atıldı. Ölümle bile sonuçlanabilecek bir olay yaşadık açıkçası. 
Personel yönetici ve futbolcular ve hocalar resmen dövüldük. 
Dün yaşadığımız olayın korkusunu hala üzerimizden atamamanın verdiği şokla daha yeni açıklama yapmak durumunda kalıyoruz. 
Futbol böyle bir şey değil. Bu sporun ruhuna aykırı ve sağlık bu hayatta en önemli tabiki de bunu bütün Eskişehirspor kulübüne veya taraftarına yüklemiyoruz, bu yaşadığımız çok farklı bir olay ve Eskişehirsporlu futbolcular olarak bu olayı sineye çekmiyoruz ve gerekli adımları atacağımızı sorumlular hakkında gereğini yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.”denildi
Haber: Selçuk Koçaklı

MAÇLAR NEFES KESİYOR! MAÇLAR NEFES KESİYOR!