-ÖZEL HABER/HALKIN SESİ-
TTK Genel Müdürlüğü bu yıl kömür ihtiyacına karşılamayacağını belirterek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın talebine hayır cevabı vermişti. TTK’nın ürettiği kömürün kalori değeri 7000-8000 civarında olduğundan taşlıda olsa fakir fukara vatandaşlar sobalarında bir nebzede olsa yakabiliyordu. 
LİNYİT DEĞİL TAŞ VERİYORLAR
Kalori değeri 3 bin ile 4 bin arasında değişen linyit kömürü bu yıl fakir fukaraya verilmeye başlandı. TKİ’nin açtığı ihaleyi alan Yeni Anadolu Madenciliğin Zonguldak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile fakir fukara vatandaşa dağıtılan kömürün yüzde 80’inin taş çıkması garip vatandaşı bıktırdı. Zonguldak’ta ki evlerde kullanılan sobaların taş kömürüne göre olduğu linyit kömürünün kullanıldığı sobaların Zonguldak yöresinde odun sobası olarak kullanıldığını kaydeden vatandaşlar, Kendilerine verilen 30 torba linyit kömüründen 5-6 torba kömür çıktığını ve diğerinin tamamen taş olduğunu ifade ettiler. 
NEDEN RÖDÖVANSLI SAHALARDAN ALMIYORSUNUZ?
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’nın ÇATES ile 500 bin tonluk anlaşma yaptığı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kömür vermediği ifade edilirken, kurumun sahalarında rödövans karşılığı çalışan şirketlerden neden kömür alınmadığı ise merak ediliyor. Başka kentlerden linyit kömürünün gelmesi ekstra nakliye masrafına yol açtığını kaydeden ilgililer, Zonguldak Valiliğinin kaç yıllardır fakir fukara vatandaşı hayatından bezdirdiğini söylediler.

Çıkan yangın büyük panik yarattı! Çıkan yangın büyük panik yarattı!