Ali Koçal’ın yeğen acısı: Genç yaşta aramızdan ayrıldı Ali Koçal’ın yeğen acısı: Genç yaşta aramızdan ayrıldı

Taş olayını örtbas etmek isteyen ilgili firma şeytanın dahi aklına gelmeyecek bir yola başvurdu. Yarısı kömür yarısı taş olan çuvallardaki kömürün yanması için hurda araba lastiklerinin öğütülerek tozlarının konması akıllara durgunluk verdi.

Türkiye’de koklaşa bilir taş kömürünün üretildiği Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfının ihtiyacını karşılayamayacağını gerekçe göstererek bu işe girmemişti. TKİ ise linyit kömürü verebileceğini bildirmesi üzerine ihale açılmıştı. İhaleyi alan firma kalori değeri çok düşük olan linyit kömürünü taşla karıştırarak fakir fukaraya dağıttı. Olayın gündeme gelmesi üzerine Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, şikâyette bulunan vatandaşların kömür ihtiyacını gidermişti.

TKİ’yinin ihaleyi verdiği firma tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan kalorisi düşük ve yarısı taştan oluşan kömüre bu defa hurda araba lastiklerinin öğütülen tozlarının karıştırılması pes dedirtti. Taşla karışık kömürün yanması için formül geliştiren firmanın yaptığı şehtanın dahi aklına gelmeyeceği şeklinde yorumlandı.