Çocuklar hep doğruyu söyler! Çocuklar hep doğruyu söyler!

Paris'te 13-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Grand Palais Sergisi'ne Çaycuma'yı temsilen sualtı resimleri sanatçısı Figen Ramazanoğulları katılıyor. 

Türkiye’nin yanı sıra Yunan, Alman, Arnavut ve Fransız sanatçılarla birlikte sergide yer alacak olmanın kendisi için önemli bir anlam taşıdığını belirten Figen Ramazanoğulları Çaycuma'yı yurt dışında temsil etmenin gururunu yaşadığını ifade etti. 

140 yıldır dünyanın dört bir yanından gelen ressamları ve eserlerini ağırlayan müze, toplamda 2400 sanatçı ve 5500 esere ev sahipliği yapıyor. Bu özel sergi, Armend Berberian’ın küratörlüğünde 28 sanatçının katılımıyla gerçekleşiyor.

Sergiye katılacak dokuz yabancı uyruklu sanatçı arasında kalan Figen Ramazanoğulları, Türkiye’yi temsil eden tek sanatçı olarak öne çıkıyor. Diğer sanatçılar ise Yunan, Alman, Arnavut ve Fransız sanat camiasından seçilen isimler oluyor İstanbul, İzmir ve Ankara’dan katılacak olan diğer Türk sanatçılar ise Fransız hükümeti tarafından özel davetiyelerle sergiye katılmaya hak kazandı. Sergi 18 Şubat tarihine kadar devam edecek.