***

TİP Merkez İlçe Başkanı Fırat Angın, Zonguldak sahil bandına yerleştirilen büfe ilgili kendisinin de gelişmelere şahitlik ettiğini belirterek konuya açıklık getirdi.

Angın yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Türkiye İşçi Partisi Merkez İlçe başkanı olarak, Zonguldak kamuoyunu uzun süredir meşgul eden sahil bandına koyulan büfe ile ilgili bilgi kirliliğini düzeltmek için bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Yaklaşık 1 yıl önce,  birçok kişi kurum ve parti üzerinden yaşadığı mağduriyeti duyurmaya çalışan Gizem hanım bana da ulaştı. Sahilde mevcutta olan kayıtlı, vergi karneli, elektrik aboneliği bulunan yerinin sahil düzenlemesi kapsamında kapandığı, düzenleme bittikten sonra herkesin yeri verilmesine rağmen kendisine herhangi bir yer verilmediğini anlattı.

Detayları öğrendikten sonra önceki dönem belediye başkanı, Ömer Selim Alan ile görüşme sağladık kendisi mağduriyeti anladı, Seçim döneminde olduğunu belirterek seçim sonrası mağduriyeti gidereceğini söyledi.

Mevcut belediye başkanı Tahsin Erdem’in, adaylığı kesinleştikten sonra aile ile birlikte kendisiyle de bu konu üzerine görüşme sağladık.

Seçim sonrası hızlı bir şekilde sorunu çözeceğini belirtti.

Seçim sonrası Tahsin bey’i aile ile tekrar ziyarete gittik. Kendisi konuyu bildiği için hızla talimat verdi ve normalde zaten Gizem hanımın olması gereken ama siyasi nedenlerle verilmeyen büfenin engelsiz yaşam merkezinde atıl durumda bulunduğunu öğrendik ve oradan fen işleri müdürlüğünce aldırılarak sahildeki eski yerine koyulmasını sağladı.

Bu konuda herhangi bir 3. Şahıs etkisi veya bilgisi yoktur. Bizzat belediye başkanı ve özel kalemi ile görüşülerek yapılmıştır.

Aile benimde şahitliğimin önemli olduğunu düşündüğü için, tüm detayların içinde şahit olarak yanında olmamı istemiştir.

Valilikte kritik toplantı Valilikte kritik toplantı

Geldiğimiz noktada, sahil bandında bulunan işletme sahipleri bu duruma hoşnutsuz olsa da, Zonguldak halkı büfeden oldukça memnun durumda. Ekonomik krizin en çok vurduğu emekli ve öğrenciler uygun fiyatla çay kahve içebildiği için oldukça memnun durumdalar.

Belediye istihdam yaratmalıdır. Ama bunun yolu 400 kişiyle devraldığı belediyenin mevcut çalışan sayısını 1000 lere çıkartmak değildir. Bunun yolu bu şekilde işletmeler yaratıp hem istihdam sağlayıp hem halkın yoksul kesiminin de sosyalleşebilmesine yardımcı olmaktır.

Hiçbir baskıya önem vermeyip bir kadın emekçinin ekmek parasını geri verdiği için, Tahsin Erdem başkanı tebrik ediyorum.

Emekçilerin yanında olmaya devam edeceğine inanıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Haber: Sercan Yıldırım

Editör: Sercan Yıldırım