İşçi Partisi
Zonguldak İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, “Tarihimizin en güzel Mayıs ve Haziran günlerini kendi ellerimizle yarattığımız Gezi Direnişi 11 yaşında.
 
Aradan 11 yıl geçmesine rağmen Gezi ne uzak bir mazi, ne bir nostalji.
 
Gezi bugünümüze yön vermeye devam eden, yan yana geldiğimizde zorbaları durdurabildiğimizi bize hatırlatan capcanlı bir kılavuz.
 
Taksim”de bir parkı savunmakla başlayıp Kızılay”dan Antakya”ya, Eskişehir”den Hopa”ya tüm memleketi savunmaya dönüşen Gezi günlerinin ayak izlerinde yürüyoruz hala.
 
2013”ün o sıcak yazında, betonların arasında nefes alabildiğimiz bir parkı kurtarmayı başarmıştık ama o günlerden bugüne memleketi saran karanlık sürüyor. Kamusal alanlarımız, doğal varlıklarımız tahrip edilmeye, haklarımız gasp edilmeye, işçiler iş cinayetlerinde ölmeye, kadınlar katledilmeye, sefalet koşullarına mahkum edilmemize karşı insanca yaşam taleplerimiz yok sayılmaya ne yazık ki devam ediyor.
 
Öte yandan bir şey daha devam ediyor: İktidarın Gezi korkusu. Tüm kiniyle birlikte Saray Rejimi, seçilmiş Hatay milletvekilimiz Can Atalay dahil olmak üzere tutsak ettikleri arkadaşlarımız üzerinden tüm Gezi”yi bir suç haline döndürmeye çalışıyor. Biz de bir kez daha söylüyoruz:
 
Gezi tarihimizin yüz akıdır, Gezi onurumuzdur. Gezi”yi yargılamaya kalkanlar tarih sahnesinde hak ettiklerini er ya da geç bulacaktır.
 
Gelin, Gezi’de başladığımız işi artık bitirelim. Rantı, yalanı, talanı artık durduralım.
El ele verip bu iktidardan kurtulalım. Direnişi umutla beslediğimiz Gezi yaşıyor, yaşayacak. Zorbalar ise mutlaka gidecek” denildi.

Kapuz Plajı’nda ‘kumar’ partisi! Kapuz Plajı’nda ‘kumar’ partisi!

HABER MERKEZİ

Editör: Bilge ÖZKUL