Zonguldak'ta 27 Şubat 2022 tarihinde Çaydeğirmeni sahasında Devrek AKD ile Sakarya A.Ş. takımları arasında oynanan müsabakada Devrek AKD futbolcusu Serkan Albayrak, yediği kırmızı kartın ardından Zonguldaklı hakem İsmail İnam’a kafa atmış,karşılaşma ise yarıda kalmıştı.

Yaşanan bu olay sonrasında Hakem İsmail İnam  Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinden darp raporu alarak Devrek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olmuştu. 1.5 yıl süren davanın ardından Serkan Albayrak 6 Ay hepis ceza aldı. 

Tecrübeli oyuncu takımdan ayrıldığını açıkladı.. Tecrübeli oyuncu takımdan ayrıldığını açıkladı..

İŞTE O KARAR

Görülen dava sonrasında mahkemenin Serkan Albayrak’a verdiği ceza şu şekilde: “Gereği Düşünüldü; sanık Serkan Albayrak hakkında müsabakada görevli olan Futbol Hakemi İsmail İnam’a kafa atma ve yaralama iddiasıyla açılan davada yargılanması sonucunda her iki tarafında tanık olarak gösterildiği şahıslar dinlendi. Sanığın atılı suçu işlediği sonuç ve kanaatine varılmakla, suçun işleniş biçimi, suçun işlendiği zaman ve yer göz önünde bulundurularak sanığın eylemine uyan 5237 sayılı TCK’nın 265/1 maddesi gereğince takdiren 6 Ay Hapis Cezası ile Cezalandırılmasına karar verilmiştir. "denildi

Haber:Selçuk Koçaklı